İSİB’in İlk Sanal Heyet Organizasyonu Kazakistan’a Yapılıyor

İSİB’in İlk Sanal Heyet Organizasyonu Kazakistan’a Yapılıyor

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 15-16 Eylül 2020 tarihlerinde Kazakistan’a ilk sanal heyet organizasyonunu düzenliyor.

İklimlendirme Sanayi özelinde bir ilk olacak sanal heyet organizasyonuna Türkiye’den 22 firma katılacak. Yoğun başvurunun olduğu sanal heyet organizasyonuna katılan firmalar ısıtma, soğutma, havalandırma, klima, tesisat ve yalıtım malzemeleri ürün grupları ile heyete iştirak edecek.

Kazakistan Sanal Heyet Organizasyonu, 14 Eylül 2020 tarihinde Ticaret Müşaviri Selçuk Oktay, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal ve heyet katılımcısı firmaların temsilcilerinin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı ile başlayacak. 15 ve 16 Eylül 2020 tarihlerinde ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirileceği toplantılar 40’ar dakika olarak planlanıyor.  Zoom programı üzerinden yapılacak görüşmelerde her bir firmaların minimum 8 ilâ 10 iş görüşmesi gerçekleştirmesi hedefleniyor.

Ağustos 2020 tarihi itibariyle yaklaşık 2,68 milyar Amerikan doları ihracat büyüklüğüne ulaşan Türk İklimlendirme Sanayisinin hız kesmeden çalıştığını ve ihracata devam ettiğini ifade eden İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, pandemi ile beraber ihracatçılarımız için zorunlu ara verdiğimiz yurtdışı toplantı organizasyonlarını sanal ortamda ilerletmeye başladıklarını ifade etti. Şanal, Kazakistan sanal heyet organizasyonunu İSİB adına bir ilk olduğunu belirterek şunları ifade etti:  “İSİB olarak Kazakistan sanal heyet toplantımızın verimli ve sonuç odaklı geçmesi için tüm Yönetim Kurulu ve çalışma arkadaşlarımızla titiz bir çalışma yaptık. Öncelikle ikili iş görüşmelerine katılımın maksimum düzeyde olması için Türk firmalarının talep ettiği sektörlerden bütün firmaları davet ettik. Kazakistan’da yerleşik iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren her türlü kurum ve kuruluşla iletişimde kalarak heyetimizin duyurularının yapılmasını sağlıyoruz. Bunlara ek olarak sosyal medyada, yazılı basında ve radyolarda tanıtım faaliyetleri yapıyoruz. Firmalarımız için görüşmelerin ihracata dönmesi amacıyla toplantılar ardından da firmalarımıza desteğe devam edeceğiz. İSİB olarak Kazakistan sanal heyeti organizasyonu ardından hızlı bir şekilde 2020 sonuna kadar 3 sanal heyet daha yapmayı planlıyoruz. Ülke seçiminde iklimlendirme sektöründe belirli bir seviyede ithalatı olan fakat ülkemizin payının düşük olduğu ülkeleri seçmeye çalışıyoruz.”

İlgili Haberler

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

İSİB, Ticari ve Alım Heyeti programları kapsamında Avrupalı ve Suudi firmalarla bir araya gelerek iş fırsatlarını…
Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

İSİB, mayıs ayında İstanbul ve Suudi Arabistan’daki ticaret ve alım heyetlerinin yanı sıra Mısır, Irak ve…
Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

İSİB, “2023 İhracatın Liderleri” Ödülleri Açıklandı: “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülü 9’uncu Kez…