İSİB, Rusya’daki Climate World Fuarı’nda Türk İklimlendirme Sektörünü Temsil Etti

İSİB, Rusya’daki Climate World Fuarı’nda Türk İklimlendirme Sektörünü Temsil Etti

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB), Rusya’nın başkenti Moskova’da 10-14 Mart 2020 tarihlerinde düzenlenen Climate World Fuarı’nda yerini aldı.

Rusya’nın soğutma ve havalandırma alanındaki en büyük fuarı olan Climate World’e Info Stand ile iştirak eden İSİB, Türk İklimlendirme Sektörünün gücünü ve öne çıkan yönlerini fuar ziyaretçilerine tanıttı. 16. kez kapılarını açan fuara ziyarete gelen firmalarımız da görüşmelerini İSİB standında gerçekleştirdi. İSİB ayrıca fuar alanındaki reklam çalışması ile Türk İklimlendirme Sektörünün tanıtımını gerçekleştirdi.

Corona virüsü nedeniyle ziyaretçi düzeyinde bir miktar düşüş olmakla beraber çok fazla etkilenmeyen fuar, Rusya’dan ve özellikle orta Asya ülkelerinden çok fazla katılımcı aldı. Toplam 280 katılımcı firmanın iştirak ettiği fuara katılan Türk firmaları ise şunlar oldu:

  • Friterm
  • Karyer
  • Ercan Teknik
  • Refkar

 

Rusya, 11,5 milyar dolarlık ithalatı ile Dünya iklimlendirme sektörünün 11. büyük ithalatçı ülkesi konumunda. Rusya, Türkiye’nin en çok ihracat yaptığı ülkeler arasında ise 7. Sırada yer alıyor.

 İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB)  Hakkında:

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) Türkiye’de iklimlendirme sektöründe tek ve koordinatör İhracatçılar Birliğidir. Faaliyetlerine 2012 yılında başlayan İSİB Türk İklimlendirme Sektöründe faaliyet gösteren tüm ihracatçı firmaları tek bir çatı altında toplamak ve sektör ihracatının potansiyelini artırmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

İSİB, İhracat potansiyeli görülen pazarlarda yer alan fuarlara yönelik milli katılım organizasyonları düzenlenmek, Yurt dışında düzenlenen sektörel fuarlara katılım sağlamak, sektörel ticaret heyetleri ve alım heyetleri düzenlemek, İklimlendirme sektörüne yönelik Tasarım Yarışması düzenleyemek, Firmalarımızın dış pazarlara dönük olarak ihtiyaç duydukları konularda eğitimler vermek, Sektörel ülke raporları hazırlamak, Sektörel sorunların çözümlerine yönelik çalıştay ve  üye buluşma toplantıları düzenlemek gibi görevlerinin yanında dünya pazarlarında Türk ihraç ürünlerinin popülaritesini arttıracak diğer kişi ya da organizasyonların çalışmalarına da destek olmaktadır.

İlgili Haberler

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

İSİB, Ticari ve Alım Heyeti programları kapsamında Avrupalı ve Suudi firmalarla bir araya gelerek iş fırsatlarını…
Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

Türk İklimlendirme Sektörü Baharda Vites Artıracak

İSİB, mayıs ayında İstanbul ve Suudi Arabistan’daki ticaret ve alım heyetlerinin yanı sıra Mısır, Irak ve…
Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

Daikin “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülünü Aldı

İSİB, “2023 İhracatın Liderleri” Ödülleri Açıklandı: “En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma” Ödülü 9’uncu Kez…