İlklerin Öncüsü Systemair Başarılarını Satış Sonrası Hizmet Kalitesiyle Güçlendiriyor

İlklerin Öncüsü Systemair Başarılarını Satış Sonrası Hizmet Kalitesiyle Güçlendiriyor

Satış sonrası hizmet politikasında dönüşüme giren Systemair Türkiye, müşterilerinin satın alma ve sonrasındaki süreçlerinin çok daha konforlu ve hızlı olmasını sağlıyor

İklimlendirme sektörüne kattığı pek çok yenilikle dikkat çeken Systemair Türkiye; global bir organizasyonun parçası olması, inovatif ürün gamı, güvenle inşa ettiği güçlü marka algısı ve satış sonrası hizmet altyapısı ile müşteri deneyimini bir üst noktaya taşıyor. Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Olgan Berka’nın 2021 Haziran’da Systemair Türkiye bünyesine katılmasıyla birlikte satış sonrası hizmet politikasında büyük bir değişime giden Systemair Türkiye, yeni alt yapısı ile her kanaldan müşteri iletişimi sağlayacak entegre bir süreç yönetimi sunuyor. Türkiye’nin ve Avrupa’nın her bölgesine servis imkânı sağlayan ve sunduğu çözümlerle projelere çözüm ortaklığı yapan Systemair Türkiye, yeni çoklu kanal hizmet anlayışıyla müşterilerin satın alma süreçlerinin ve sonrasındaki tüm aşamaların çok daha konforlu, sorunsuz ve hızlı olmasına imkân tanıyor.

Sunulan ürün ve hizmetin etki düzeyini sürdürülebilir ölçüde güçlendirmek ve sadık müşteri kitlesini artırmak için satış sonrası hizmetlerin kalitesi belirleyici rol oynuyor. İklimlendirme sektörünün öncü firması Systemair Türkiye; üretimden dağıtıma, satış öncesinden satış sonrasına kadar tüm sistemi içine alan bütüncül bir yapı inşa ediyor. Fabrikalardan hastanelere, endüstriyel mutfaklardan kamu projelerine kadar pek çok alanda iç mekânların hava kalitesini artırıp insanlara taze hava sağlama misyonuyla çalışan şirket; satın alma sürecinin devamı olan satış sonrası hizmetlerle de müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutuyor. Şirketin faaliyet sınırlarının oldukça geniş ve farklı hizmet alanlarını kapsadığını vurgulayan Systemair Türkiye Satış Sonrası Hizmetler Müdürü Olgan Berka, satış sonrası hizmet politikalarında başlattıkları dönüşüm ile servis süreçlerinde elde edilen bilgiyi pazar gelişimi ve süreç yönetimi için kullanacaklarını ifade etti.

Maksimum hıza ulaşan çözümlerle minimum teslimat süresi
Uzun yıllardır satış sonrası hizmet alanında sektöre ilkleri ve yenilikleri kazandırdıklarını söyleyen Olgan Berka;“Amacımız, iş ortaklarımızın taleplerine maksimum seviyede cevap verebilmek. Hayata geçirdiğimiz dönüşüm kapsamında sürecin her noktasında hız ve verim odaklı bir anlayış benimsiyoruz. Örneğin, üretici olmamızın bize kattığı bir avantaj olarak yedek parça tedarik süreçlerimizi çok kısa bir sürede tamamlıyor ve iş ortaklarımızın süreçlerinin sekteye uğramasına engel oluyoruz. Almanya ve Türkiye’deki dağıtım merkezlerimizde tuttuğumuz yüksek stok miktarımız sayesinde teslimat sürelerini de minimuma indiriyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin her bölgesine ulaşan süpervizör alt yapısı ile çözüm kapıda
Yaygın yurt içi ve yurt dışı servis ağı sayesinde çözüm ortaklığı modelini her zaman üst seviyede tuttuklarını belirten Berka, sözlerini şöyle sürdürdü: “Systemair Türkiye olarak belirlediğimiz servis stratejisi, şirketimizin omurgasını oluşturuyor. Sunduğumuz servis portfolyosu, sektördeki çoğu firmadan ayrılarak farklı bir noktada konumlanmamızı sağlıyor. Türkiye’nin her bölgesinde servis süpervizör altyapımız bulunuyor. Aynı zamanda Türkiye’nin 130 farklı noktasında VRF ve merkezi sistemler yetkili servislerimizle hizmet veriyoruz. Önceden merkezi sistem servisleri ile hareket eden VRF servis organizasyonumuzu VRF satışlarının artmasıyla birlikte servis hizmet kalitesi ve hızını artırmak amacıyla geçen yıla oranla yüzde 70 oranda büyüttük. Yeni yapılandırdığımız servis satış birimimiz sayesinde periyodik bakımlı müşteri oranımız ise bir önceki döneme göre yüzde 55 artış gösterdi. VRF ürün grubunda; şantiye kontrolleri, devreye alma, bakım ve servis hizmetleri uzman yetkili servis ekibimiz tarafından gerçekleştiriliyor. Servis ekibimizdeki tüm çalışma arkadaşlarımızın deneyimli ve alanımızda uzman olmaları bizi bir adım öne taşıyor. Uzman ekiplerimiz, sistemlerin devreye alınması sırasında ve saha kontrollerinde yetkili servislere eşlik ediyor. Servis ve destek ağımız oldukça geniş olduğu için ülkemizin her bölgesinde ulaşılabilir durumdayız. Ülkemiz sınırları dışında Özbekistan, Türkmenistan gibi Türki Cumhuriyetlerin yanı sıra, Pakistan, Irak, Kuveyt ve Libya gibi Orta Doğu ülkelerine de doğrudan merkezi servis organizasyonumuz üzerinden hizmet veriyoruz.”

Geleceğin ihtiyaçlarını bugünden gören uzman otomasyon kadrosu
Sektörde artış gösteren otomasyonlu cihaz talebine daha hızlı cevap verebilmek için servis otomasyon birimini de faaliyete geçirdiklerini ifade eden Berka; “Uzaktan bağlantı yöntemiyle hızlı tespit ve çözüm hizmeti verebilen, keşif faaliyetleri sonrasında otomasyon sistemlerini optimize ederek enerji verimliliğine yönelik fayda sağlayabilen, otomasyon analizi ve bakım hizmeti verebilen uzman ekibimiz sayesinde tüm otomasyon ihtiyaçlarına cevap verebiliyoruz. Jet fan uzman birimimizi de otomasyon ekibimizle birlikte yürütüyoruz. Otopark havalandırması alanında kullanılan jet fan ürün grubuna ait proje, danışmanlık, devreye alma, servis ve bakım hizmetlerimiz firmamız bünyesinde bulunan uzman süpervizörlerle sağlanıyor. Özellikli bir ürün olması sebebiyle jet fan ürün grubunda yıllara dayanan deneyimimiz ve bilgi birikimimizle de sektöre öncülük ediyoruz’’ dedi.

Servis hizmetinin merkezi olarak konumlanıyor
Kritik önem taşıyan alanlarda sorunsuz hizmetin öneminden bahseden Berka, “Özellikle iklimlendirmenin kritik önem taşıdığı ve sorunsuz çalışması gereken hastane, endüstriyel tesisler ve veri merkezleri için 7/24 ulaşılabilir servis organizasyonu sunuyoruz. Servis ağımızın bu denli güçlü olmasının arkasında global bir organizasyonun parçası olmamız ve kalabalık servis organizasyonumuz yer alıyor. Üstelik yalnızca yetkili servislerle ilerleyen bir firma değiliz ve merkez servis olarak hizmet veriyoruz. Bu da ekonomik kullanım ömrünün artırılmasına yönelik yapılan periyodik bakımlarda müşterilerimize tam fayda sağlamamızı sağlıyor” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin dev projelerinde imzası var
21. yüzyılın mevcut yapısı içinde satış sonrası hizmet kalitesinin rekabet gücünü etkileyen ve kârlılığı artıran en önemli kalemlerden biri olduğunu söyleyen Olgan Berka; “Systemair olarak satış sonrası hizmetlerin en az ürünün kalitesi, fiyatı ve sürdürülebilirliği kadar önemli olduğuna inanıyoruz. O yüzden işimiz sadece iklimlendirme teknolojileri üretmek değil. İş ortaklarımıza eksiksiz hizmet sunmak amacıyla her süreci içine alan kolektif bir kapsam oluşturuyoruz. Bu doğrultuda sunduğumuz ücretsiz keşif ve projelendirme sonrasında yeni bir sistem kurulumu ile işletme giderlerini düşürerek yüksek tasarrufa imkân tanıyoruz. Konut havalandırması, konfor uygulamaları, endüstriyel uygulamalar, hijyenik uygulamalar, enerji verimli havalandırma, soğutma, otopark havalandırması, renovasyon projeleri, otomasyon, yangın güvenliği ve tünel havalandırması gibi pek çok farklı alanda projelere çözüm sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük yatırımı olan İstanbul Havalimanı başta olmak üzere, sağlık ihracatına imkân tanıyan şehir hastaneleri, acil durum hastaneleri, stratejik savunma sanayi projeleri ve birçok fabrikada imzamız yer alıyor” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Systemair Türkiye Sürdürülebilirlik Odağında Üretmeye Devam Ediyor

Systemair Türkiye Sürdürülebilirlik Odağında Üretmeye Devam Ediyor

5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Systemair Türkiye Genel Müdürü Ayça Eroğlu, gelecek nesillere…
Systemair Türkiye’nin Yeni Endüstriyel Çözümler Müdürü Esin Çakır Oldu

Systemair Türkiye’nin Yeni Endüstriyel Çözümler Müdürü Esin Çakır Oldu

Systemair Türkiye, gerçekleştirdiği önemli bir atama ile endüstriyel tesislerde enerji verimliliği konusunda öncü projelere imza atmayı…
Avrupa’nın En Yüksek Kapasiteli Veri Merkezi Test Laboratuvarı Türkiye’de Açıldı

Avrupa’nın En Yüksek Kapasiteli Veri Merkezi Test Laboratuvarı Türkiye’de Açıldı

Systemair Grup’un dünyadaki ilk veri merkezi test laboratuvarı yatırımı 365 Performance Center ile Türkiye’nin stratejik konumu ve…