İklimlendirme Teknik Kurulu Okullar ve Kreşlerde  Alınması Gereken Pandemi Tedbirlerini Açıkladı

Aralarında İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği İSKİD’in de yer aldığı uzman dokuz kuruluşun ve Türk Tabipleri Birliği üyesi tabiplerin katılımı ile oluşturulan Makine Mühendisleri Odası İklimlendirme Teknik Kurulu, pandemiye yönelik yeni çalışmalarından olan Oteller ve Toplu Taşıma Araçlarında alınması gereken tedbirleri, 29 Haziran Pazartesi günü yapılan online basın açıklaması ile kamuoyu ile paylaştı.

ESSİAD, MMO, ISKAV, İSKİD, MTMD, MÜKAD, TTMD, TRFMA, UTTMD ve doktorlardan Prof. Dr. Ali Osman Karababa, Prof. Dr. Ayşın Zeytinoğlu, Prof. Dr. Candan Çiçek, Prof. Dr. Dilek Yeşim Metin, Doç. Dr. Ebru Ortaç Ersoy, Prof. Dr. Feride Aksu Tanık’ın yer aldığı MMO İklimlendirme Teknik Kurulu çalışmaları, hastane ve sağlık yapıları, askeri ve lojistik yapılar, spor tesisleri-yüzme havuzları, konutlar, fabrika ve endüstriyel tesisler, düğün salonu-restoran-disco ve barlarda pandemi tedbirleri üzerine yoğun şekilde sürüyor.

MMO İklimlendirme Teknik Kurulu tarafından yapılan açıklamada “Covid-19’un dünya ve ülkemizi uzun bir süre etkileyeceği gerçeğinden hareketle gündeme aldığımız bu bir dizi çalışma, ilgili mekanlardaki mevcut eksiklikler ile yanlış bilgi ve uygulamaların giderilerek sağlıklı, güvenli ortamlar oluşturmamıza yöneliktir. Okullar ve Kreşlerde Pandemi Tedbirleri’nin toplum sağlığına katkıda bulunmak üzere tüm ilgililerce eksiksiz olarak uygulanmasını, çocuklarımızın aileleri ve yetişkin öğrencilerimizin de bu konuda duyarlı olmasını diliyoruz. “denildi.