Hifyber ile Gaz Türbinlerinin Filtrasyon Sistemlerinde Optimum Çözüm

Hifyber ile Gaz Türbinlerinin Filtrasyon Sistemlerinde Optimum Çözüm

Abalıoğlu Holding bünyesinde faaliyet gösteren Hifyber, elektrik üretmek veya endüstriyel tesislerdeki farklı işlemlere güç sağlamak için mekanik tahrik sağlayan gaz türbinlerinin, verimliliği ve uzun ömürlü kullanımı için doğru filtre kullanılmanın önemine dikkat çekti.

Elektrik üretmek veya endüstriyel tesislerdeki farklı işlemlere güç sağlamak için mekanik tahrik sağlayan gaz türbinlerinin “giriş havası filtrasyon sistemleri”, performanslarını doğrudan etkiliyor.
“Gaz türbinlerinin verimliliği ve uzun ömürlü kullanımı için doğru filtre kullanılması gerekir” diyen Hifyber Genel Müdürü Ahmet Özbecetek, sözlerine şöyle devam etti: “Gaz türbinlerinin hava giriş sistemleri, motora ve sistemin performansına zarar verebilecek; tozlar, lifler, sıvılar ve değişik boyutlardaki partiküllerle karşı karşıyadır. Bu partiküller zaman içerisinde sistemde korozyona ve tıkanmaya neden olabilir.

Yüksek toz tutma kapasitesi ve düşük basınç kaybı
Hifyber olarak gaz türbinlerinde ki hava emiş filtreleri için geliştirdiğimiz “Nanofiber kaplı filtre kağıtları” ile yüksek toz tutma kapasitesi ve üstün dayanımı ile, optimum filtrasyon çözümleri sunuyoruz.

Yüksek kalitede filtrelenmiş hava
Türbini; toz, kurum ve tuzlara karşı koruyan “Nanofiber Filtre Kağıdı”, statik ve darbeli “Pulse-Jet” temizleme uygulamaları sonrasında da yüksek düzeyde partikül tutma verimliliği sağlayarak, sisteme, yüksek kalitede filtrelenmiş hava sunuyor.

Nemli ortam koşullarına karşı yüksek koruma
Mekanik filtreleme ve hidrofobiklik özelliği olan nanofiber kaplama, filtreden sıvı su girişini önlüyor ve sistemi nemli ortam koşullarına karşı koruyar.

Bakım maliyetlerinden tasarruf sunuyor
Nanofiber performans filtre katmanı sayesinde toz, medyanın içinde değil, filtrasyon medyasının yüzeyinde birikiyor ve “Pulse-Jet” temizleme ile kolayca temizlenebiliyor. Ayrıca yüksek korugasyon derinliği ve pliseleme özelliği de maksimum verim, uzun süreli kullanım ve bakım maliyetlerinden tasarruf sunuyor” dedi.

Uluslararası test standartlarına uygunluk
EN779:2012, ISO 16890 ve ASHRAE 52.2 gibi uluslararası test standartlarına uygun olarak üretilen nanofiber kaplı HIFYBER sentetik ve selüloz/polyester karışımı filtre medyası, F7’den E12’ye kadar farklı verimlilik sınıflarına sahip olarak geliştirilmiştir.

İlgili Haberler

Ofislerin Kötü Havası, Çalışanların ‘Bilişsel İşlev Performansını 2 Kat Düşürüyor’

Ofislerin Kötü Havası, Çalışanların ‘Bilişsel İşlev Performansını 2 Kat Düşürüyor’

Pandemi ile birlikte ofislerin iç mekân hava kalitesi, çalışanlar için en büyük endişe kaynağı haline geldi.…
Trafikte Yalnızca Zamanımızı Değil, Sağlığımızı da Kaybediyoruz

Trafikte Yalnızca Zamanımızı Değil, Sağlığımızı da Kaybediyoruz

Büyük şehirlerde trafikte geçirilen süre zaman kaybı olarak görülüyor, ancak trafikte yalnızca zamanınızı değil, sağlığınızı da…
İklimlendirme Sistemlerinde Doğru Hava Filtresi Kullanmak, Enerji Sarfiyatını Yüzde 15 Düşürüyor

İklimlendirme Sistemlerinde Doğru Hava Filtresi Kullanmak, Enerji Sarfiyatını Yüzde 15 Düşürüyor

İşletmeler, artan enerji maliyetleri nedeniyle çeşitli tasarruf önlemleri alıyor. Bu tasarruf önlemleri kapsamında ele alınan ilk…