Güvenli Yaşam Alanları İçin “Master Flash Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı”

Güvenli Yaşam Alanları İçin “Master Flash Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı”

Amerikan “Aztec Washer Company” firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Çukurova Isı, “Master Flash Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı” ile binalarda ve endüstriyel tesislerde hem sızdırmazlık sağlayarak yapıyı koruyor hem de gazlı ortamlarda sızıntı ve koku çıkışını önleyerek güvenli ve konforlu yaşam alanları sunuyor. Ayrıca hamam böceği, örümcek, kırkayak, akrep, kertenkele gibi birçok hastalığın taşıyıcısı olan haşere ve kemirgenlerin, apartmanlarda boru yanlarında bulunan boşluklardan yaşam alanlarına girişini önleyerek de insan sağlığını koruyor.

Radyant ısıtma pazarında ki inovatif ürünleri ve mühendislik hizmetleri ile sektörünün lider markası olan Çukurova Isı, bina çatılarında ki boru, tel, kablo, profil gibi malzemelerin montajlarında sızdırmazlık sağlayan “Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı”yla da yapı malzemeleri pazarında ki liderliğini sürdürüyor.
Amerikan “Aztec Washer Company” firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Çukurova Isı, “Master Flash Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı” ile binaların ve endüstriyel tesislerin; ısıtma-soğutma ventleri ve çıkış ekipmanlarında, elektrik kablosu giriş noktalarında, güneş enerjisi kolektörü borularında, TV antenlerinde, kat içinden geçen boru ve direklerde ve paratonerlerde yüksek sızdırmazlık çözümleri sunuyor.

Yapıları dış etkenlere karşı koruyan “Master Flash Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı”, su sızdırmazlığının yanı sıra gazlı ortamlarda sızıntı ve koku çıkışını da önleyerek konforlu ve güvenli yaşam alanları sunuyor. Yapılarda kat içinden geçen borulardan kaynaklanan sızıntıyı önleme özelliği ise hem yapıyı hem de yapı içi yaşam koşullarını koruyor. Ayrıca apartmanlarda boru yanlarında bulunan boşluklardan yaşam alanlarına; hamam böceği, örümcek, kırkayak, akrep, kertenkele gibi birçok hastalığın taşıyıcısı olan haşere ve kemirgenlerin girişini de önlüyor.
Binalar ve endüstriyel tesisler için uygun fiziksel ortamı sağlayan “Master Flash Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı” özel dizayn edilmiş körük ve bükülebilir taban yapısı sayesinde her türlü yüzey biçimine ve çatı eğimine kolayca uyum sağlıyor.
Şekil itibariyle otomobillerin vites körüklerini andıran Master Flash, içinden 3 mm’lik bir kablo geçecek kadar küçük bir kesitten başlayarak 724 mm’lik bir baca veya boru geçecek keside kadar 11 farklı boyutta üretiliyor.
Silikon veya EPDM malzemesinden imal edilen Master Flash, ozon ve ultraviyole ışınlarından etkilemeden dış ortam şartlarında uzun yıllar kullanım imkânı sunuyor. Tabanı, esnekliği sağlayan ve korozyona karşı koyan uzun ömürlü alüminyum alaşımdan yapılan “Master Flash Çatı Çıkış Sızdırmazlık Elemanı” tabanla, uygulama yüzeyi arasına yerleştirilen silikon yardımıyla sızdırmazlığı garanti ediyor. Standart EPDM malzemeden imal edilen modeller, -55 °C’ dan +135°C’ a kadar, silikondan imal edilen modeller ise -74 °C’ dan +260 °’C’a kadar ekstrem koşullarda kullanılabiliyor.

İlgili Haberler

Çukurova Isı, Cumhuriyetin İkinci Yüzyılındaki Vizyonunu Açıkladı

Çukurova Isı, Cumhuriyetin İkinci Yüzyılındaki Vizyonunu Açıkladı

Radyant ısıtma alanında yüzde 65 pazar payı ile sektör lideri olan Çukurova Isı, Cumhuriyetin ikinci yüzyılındaki…
İşletmeler ‘Tasarruf Vizyonu’ ile Geleceğe Yatırım Yapıyor 

İşletmeler ‘Tasarruf Vizyonu’ ile Geleceğe Yatırım Yapıyor 

Türkiye’de endüstriyel ısıtmanın lider firmalarından Çukurova Isı,ticari binaların ve endüstriyel tesislerin güneşin gezegenleri ısıtması modeliyle ısıtılması…
Fabrikalarda Yaşanan Enerji Kaybına ‘Kapıda Son’

Fabrikalarda Yaşanan Enerji Kaybına ‘Kapıda Son’

Çukurova Isı, 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü kapsamında fabrika ve depolardaki sevkiyat kapılarından kaynaklı enerji sarfiyatına…