GF Hakan Plastik’ten Geleceğin Büyüklerine Suyun Değerine ve Tasarrufun Önemine Dikkat Çeken Bir Kampanya: “Suya Destek Ol”

GF Hakan Plastik’ten Geleceğin Büyüklerine Suyun Değerine ve Tasarrufun Önemine Dikkat Çeken Bir Kampanya: “Suya Destek Ol”

Suyun çıkarılması, taşınması, depolanması, dağıtılması ve yeniden yapılandırılması konusunda sistem çözümleri sunan GF Hakan Plastik, mevcut su kaynaklarının verimli kullanımı ve tasarrufu konusunda önemli çalışmalar yürütüyor.

GF Hakan Plastik, Strateji 2025 hedefleri doğrultusunda tesislerinde %15 su tasarrufu elde edilmesi yönünde yatırımlar ve iyileştirilmeler yaparken; öte yandan şirket bünyesinde çalışanlarıyla konu üzerinde farkındalık yaratılması, bilinçlendirme, paydaşların katılımını sağlama ve özellikle alternatif çözümler sunan önerileri alma gibi çalışmalar sürdürülüyor. Ayrıca Çerkezköy ve Şanlıurfa tesislerinin bulunduğu bölgelerdeki okullarda zaman zaman su tasarrufu konusunda bilgilendirmeler yaparak, yarışmalar düzenleyerek çocuklar üzerinde de farkındalık yaratmaya çalışıyor.

Suya Destek Ol!
GF Hakan Plastik, su tasarrufu bilincinin geliştirilmesi yönünde bir adım daha atarak çalışanların iş yerinde olduğu gibi aile içerisinde de su tasarrufuna katkı sağlaması adına bir kampanya düzenledi. 22 Mart Dünya Su Günü ile başlatılan ”Suya Destek Ol!” kampanyası ile, hane içerisinde de su tüketiminin azaltılması; özellikle de çocukların konuya dahil edilerek katkı sağlamaları hedeflendi.

Çerkezköy ve Şanlıurfa tesislerindeki çalışanlarla sürdürülen ve 6 ay süren kampanyada katılımcıların su tüketim miktarlarındaki değişimler değerlendirildi. Günlük su tüketiminde yapılacak en ufak değişikliklerin bile fark yaratabileceği; su tüketimine dikkat edilmesinin aile ekonomisine katkısı; suyun değerine varılması gibi kavramların çocuklara aktarılabilmesini amaçlayan kampanya sonucunda 10 aile İstanbul Sarnıçları gezisi ile ödüllendirildi.

Ödül kazanan 10 ailenin farklı yaş gruplarındaki çocuklarının katılımı ile gerçekleşen gezide Şerefiye Sarnıcı, Yerebatan Sarayı, Hipodrom Meydanı, Alman Çeşmesi gibi tarihi yapılar ziyaret edildi. Su sarnıçlarının neden kurulduğu ve özellikleri kimi zaman mitolojik hikayelerle anlatılırken; suyun toplanması ve kullanımının sadece bugünün değil her zaman önemli olduğu; suyu korumak için nasıl destek olunabileceği eğlenceli bir şekilde anlatıldı.

Gezi sırasında çocuklara anlatılan hikayelerden ve bilgilerden derlenen bir de bulmaca oynatıldı. Çocuklar sadece bulmacayı çözmekle kalmadı; ebeveynleri ile ortak bir etkinlik yapmanın da keyfini yaşadılar.

GF Hakan Plastik, gerek kendi çalışmalarında gerekse suyun değerini bilen bireylerin yetiştirilmesinde katkıda bulunmaya devam edecek.

İlgili Haberler

GF Hakan Plastik, “Herkes İçin Erişilebilir Su Yönetiminin Sağlanması Bir Zorunluluk“

GF Hakan Plastik, “Herkes İçin Erişilebilir Su Yönetiminin Sağlanması Bir Zorunluluk“

GF Hakan Plastik: “Kuraklık, çölleşme ile mücadele, ekosistemin korunması ve herkes için erişilebilir su yönetiminin sağlanması…
GF, Dördüncü Kez Financial Times Avrupa’nın İklim Liderleri Listesinde

GF, Dördüncü Kez Financial Times Avrupa’nın İklim Liderleri Listesinde

Georg Fischer (GF), üst üste dört yıldır dünyanın önde gelen gazetelerinden Financial Times’ın Avrupa’nın İklim Liderleri…
Eğitimde Segmentasyon ve Teknoloji Kullanımı Başarıyı Getiriyor

Eğitimde Segmentasyon ve Teknoloji Kullanımı Başarıyı Getiriyor

GF Hakan Plastik, kurum içi eğitimlerden bayi/müşteri eğitimlerine; sektörde lise ve üniversite öğrencilerine yönelik eğitimlere kadar…