GF Hakan Plastik, “Sadece Birlikte Çalışarak Sıfır Kazayı Gerçeğe Dönüştürebiliriz”

GF Hakan Plastik, “Sadece Birlikte Çalışarak Sıfır Kazayı Gerçeğe Dönüştürebiliriz”

“Sıfır İş Kazası, Sıfır Meslek Hastalığı” ilkesi ile İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna eğilen GF Hakan Plastik, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası için yaptığı açıklamada “Sadece birlikte çalışarak sıfır kazayı gerçeğe dönüştürebiliriz” mesajını verdi.

GF Global‘in, Sürdürülebilirlik Programı ve 2025 Stratejisi doğrultusunda İş Sağlığı ve Güvenliği konusuna hassasiyetle eğilen GF Hakan Plastik, tesislerde alınan önlemlerin yanı sıra tüm çalışma süreçlerinde  farkındalığın artırılmasına ve İSG kültürünün güçlendirilmesine de önem gösteriyor.

Bu doğrultuda yıl içerisinde gerçekleştirdiği düzenli eğitimlerle İSG kavramını gündemde tutarak, her çalışanın süreçlerin içerisinde aktif kalmasını amaçlıyor. Bu amaçla, GF Piping Systems’ın geçmiş yıllarda kendi operasyonlarında meydana gelen olaylardan çıkarılan derslerden hareketle geliştirdiği ve “Farkında Ol, Güvende Ol“ sloganıyla hayata geçirdiği Hayat Kurtaran Kurallar eğitimi, farklı birimler için düzenlenen MEB eğitimleri, Çerkezköy ve Şanlıurfa tesislerinde İSG kavramına dikkat çeken posterlerin kullanımı, öneri sistemi, vb. faaliyetler düzenleniyor.

Tüm gün masa başında çalışanlar için de duruş ve çalışma pozisyonları ile ilgili rahatlatıcı faaliyetler içeren ERGOFFICE projesini başlatan GF Hakan Plastik, gün içinde çalışmaya kısa bir ara vererek, hem beden hem de ruh sağlığının korunmasına katkı sağlamayı hedefliyor. ISG kapsamında ofis çalışanlarının bedensel ihtiyaçlarına yönelik boyun, bilek, sırt ve bacak hareketlerinden oluşan program ve egzersizler haftanın 3 günü uygulanıyor.

GF Hakan Plastik yetkilileri, GF’in 2025 stratejisinin temellerinden “Performans, Öğrenme ve Önemseme” maddesinde, herkesin bir ekibin parçası olduğunu; kazanmanın yolunun her zaman iş birliğinden geçtiğini ifade eden “Önemseme” ilkesine vurgu yapıyorlar:  “ISG eğitimlerimizde çalışanlarımızla fikir alışverişinde bulunuyoruz. Bu fikir alışverişi sonucunda yıl sonunda ortaya çıkan ERGOFFICE projesi, standartlarımızı günden güne yükseltme, çalışanlarımızdan gelen önerileri önemseme ve hayata geçirme adına güzel bir örnek oldu. Süreçlere katılımların sağlanması son derece önemli, sadece birlikte çalışarak sıfır kazayı gerçeğe dönüştürebiliriz. 2012 yılından bu yana Çerkezköy ve Şanlıurfa tesislerinde yaşanan iş kazalarının %75 oranında azaltmış bulunuyoruz. Tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz“.

İlgili Haberler

GF Hakan Plastik Kurşunsuz Sistemleri ile Çevre ve Sağlık için Olumsuz Etkileri Azaltıyor

GF Hakan Plastik Kurşunsuz Sistemleri ile Çevre ve Sağlık için Olumsuz Etkileri Azaltıyor

GF Hakan Plastik,” Çevresel Kirlenmeye Karşı Önlem Alma” taahhüdü için güçlü duruşunu pazara sunduğu yeni ürünlerle…
GF Hakan Plastik, ISK-SODEX İstanbul 2023’de Sürdürülebilir Sistem Çözümleri ile Yerini Aldı

GF Hakan Plastik, ISK-SODEX İstanbul 2023’de Sürdürülebilir Sistem Çözümleri ile Yerini Aldı

GF Hakan Plastik doğayla uyumlu, çevreci yaklaşımla üretilen sistemlerinin yanı sıra ürünlerin özelliklerini deneyimleme imkanı sunan…
GF Hakan Plastik’e “İnsana Saygı Ödülü”

GF Hakan Plastik’e “İnsana Saygı Ödülü”

GF Hakan Plastik, 2025 stratejisindeki İnsana Yatırım hedefinin başarısını belgelendirdi. İnsan Kaynağı’na göstermiş olduğu önemi Kariyer.Net’in…