Friterm İlk Kez Katıldığı AHR Expo Chicago 2024 Fuarı’nda Ziyaretçileriyle Buluştu

Friterm İlk Kez Katıldığı AHR Expo Chicago 2024 Fuarı’nda Ziyaretçileriyle Buluştu

Friterm A.S. ilk kez katıldığı AHR Expo Chicago 2024 Fuarında potansiyel iş birlikçileri ve ziyaretçilerle buluşma fırsatı yakaladı. Doğal akışkanlı paslanmaz borulu CO2 evaporatörü fuarın parlayan yıldızıydı!

Friterm A.S., 22-24 Ocak tarihleri arasında düzenlenen AHR Expo Fuarı’na Yurtdışı İş Geliştirme Müdürü Serdar TÜMEN ile katılım gerçekleştirdi. Birçok Uluslar arası fuarda boy gösteren Friterm, bu fuarda da potansiyel, mevcut müşterileriyle ve çözüm ortaklarıyla bir araya gelme fırsatı yakaladı.

AHR fuarı; yeni ürünler ve teknolojiler, Eğitimler, Seminerler, Panel tartışmaları, Karbonsuzlaşma ve İnovatif ürünler için ödül törenlerinin yer alması sebebi; ayrıca üreticileri ve tedarikçileri, HVAC&R sektöründe faaliyet gösteren müteahhitleri, danışmanları, mimarları, tasarımcıları, eğitimcileri, işletmecileri ve girişimcileri bir araya getirmesi sebebiyle ABD’de oldukça rağbet gösterilen bir fuar olarak yerini alıyor. Fuara 1600+ katılımcı, 370+ konuşmacı ve 50.000+ ziyaretçi gelmiş oldu.

Friterm fuara doğal akışkanlı paslanmaz borulu CO2 evaporatörü ve Freon evaporatörü ile katılım gerçekleştirdi. ABD pazarı önümüzdeki 10 yıl içerisinde marketlerde doğal akışkanlı ürün kullanımını tamamlamak zorunda ve bu sebeple de standa oldukça yoğun bir ziyaretçi akını oldu. Fuarda bu ürünlerin yanı sıra Freecooling olarak bilinen kuru soğutucularımızda talep edilen ürünler arasındaydı. Bölgede enerji ve motor firmalarının yoğun olması sebebiyle bu ürünlere talebin artması bekleniyor. Bu fuar sayesinde ziyaretçilerin sorularını yanıtlama fırsatı buldular ve kendilerine Friterm üretim gamında bulunan ürünlerini de katalog üzerinden tanıtma imkanı yakaladılar. Geniş ürün üretim kapasitesi ve müşteri istekleriyle şekillenen tasarım modeliyle, Friterm’in bu pazarın vazgeçilmez bir parçası olacağı şimdiden sinyallerini verdi. Friterm bir çok sertifikasının yanı sıra ABD pazarı için UL sertifikasına alma çalışmalarına da başladığını duyurdu.

3 günlük fuar süresince standa olan yoğun ilgiden memnun kaldıklarına dile getirdiler. Ürünlerindeki enerji verimliliği, doğaya saygılı üretim politikaları ve doğa dostu ürünleri müşterilerine tanıtmış oldular. Ziyaretçileri fuarda, Friterm’in yazılım programıyla istedikleri ürünü seçme ve doğaya dost ürünleri kendi projelerinde kullanma isteklerini taraflarına bildirmiş oldular. Yeni ve Eurovent sertifikalı bir firmanın ABD pazarına yeni bir sinerji katacağı ve rekabetçi gücü ile Friterm’in bu pazar için bir güç olacağını yaptıkları görüşmelerde tecrübe ettiler.

Friterm Yurtdışı İş Geliştirme Müdürü Serdar TÜMEN; “AHR Expo Chicago 2024 Fuarı’nda sergilediğimiz ürünlerle sektörde öncü olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Friterm yenilikçi ve enerji verimliliği konusundaki kararlılığını fuarda yeniden göstermiş oldu. Yenilikçi çözümlerimizle daha yaşanabilir, daha sürdürülebilir bir dünyaya bizimde katkımız olması hedefiyle inovatif ürünler konusundaki liderliğimizi sürdürmeye kararlıyız” dedi.

İlgili Haberler

HVAC Expo’da Türk firmaları ilgi odağı oldu

HVAC Expo’da Türk firmaları ilgi odağı oldu

İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) 13-15 Şubat tarihleri arasında Pakistan Karaçi’de düzenlenen HVAC Expo’ya katıldı. Karaçi,…