Form’dan Pandemi İle Mücadelede  Güvenilir Çözümler

Form’dan Pandemi İle Mücadelede Güvenilir Çözümler

Form Şirketler Grubu, iç mekan havasını virüsten arındıran ürün ve hizmetleriyle kapalı alanların hava güvenliğini arttırıyor. İçişleri Bakanlığı’nın, COVID-19 pandemisi ile mücadele kapsamında yayımladığı ek genelge ile, kapalı alanların havalandırma sistemlerine çeşitli düzenlemeler getirildi.  Genelge kapsamında konaklama tesisleri başta olmak üzere oluşturulması zorunlu tutulan iç mekan hava temizliği uygulamaları konusunda, iklimlendirme sektörünün 55 yıllık oyuncusu Form, yüksek teknolojili çözümler sunuyor. 

Gücünü 55 yıllık tecrübesi, başarılı iş ortaklıkları ve AR-GE’ye verdiği değerden alan Form Şirketler Grubu, pandemi döneminde geliştirdiği ürün ve hizmetlerle kapalı alanlara temiz ve güvenli hava sunuyor.

İçişleri Bakanlığı, 15.12.2020 tarihinde yayınladığı ek genelge kapsamında, konaklama tesislerinin kapalı alanlarında UV-C dezenfeksiyon sistemi ve HEPA filtreler kullanılmasını zorunlu hale getirdi.

Form, pandeminin ardından hızlı aksiyon alarak ürün gamına eklediği Euroform Safelight Klima tipi UV-C sistemi ve NEFFES Antiviral Hava Temizleyici ile temiz ve virüssüz ortam havası sağlıyor. Ayrıca markadan bağımsız olarak iklimlendirme cihazlarına sağladığı yüksek kaliteli UV-C ışık çözümü, bakım ve onarım işlemleriyle kapalı alanda virüsün etkilerini en aza indirgiyor.

Form’un en yeni inovasyonu NEFFES Antiviral Hava Temizleyici, UV-C teknolojisi ve HEPA filtresi ile virüslere karşı çifte koruma sağlıyor. 4’lü filtreleme teknolojisiyle bakteri, alerjen ve zararlı mikroorganizmaları ortam havasından temizliyor.

Diğer bir ürün olan Euroform Safelight, iklimlendirme sektöründe ilk kez VRF sistemlerde kullanılabilecek klima tipi UV-C ünitesi olmasıyla öne çıkıyor. Mitsubishi Heavy kanal tipi klimalara özel olarak geliştirilen ürün, ilk kurulum sırasında sisteme entegre edilebildiği gibi, halihazırda kullanılan Mitsubishi Heavy kanallı klimalara da eklenebiliyor. Uygulama esnasında klimaya zarar veren delme, kesme gibi işlemlere gerek olmadan kanal tipi klimaların hava emiş kısmına monte edilebiliyor.

Form bünyesinde hizmete sunulan HEPA Booster ise, taze hava bağlantı imkanı olmayan kanal tipi klima uygulamalarına özel olarak geliştirilmiş yapısı ile virüslerin klima iç ünitelerine bağlı yayılım riskini engelliyor.

İlgili Haberler

OPS Mall’un Havası LENNOX ile Değişiyor

OPS Mall’un Havası LENNOX ile Değişiyor

2019 yılından itibaren Lennox marka paket klimaların lisanslı üretimini yerli olarak gerçekleştiren Form Endüstri Ürünleri firması, uzun…
Granada Luxury Red Otel’in İklimlendirme Tercihi; Mitsubishi Heavy

Granada Luxury Red Otel’in İklimlendirme Tercihi; Mitsubishi Heavy

Üstün Japon teknolojisiyle Form kalitesini bir araya getiren Form MHI Klima Sistemleri, Alanya’da Avsallar bölgesinde yer…
Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisliği Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”

Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisliği Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”

Form Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedi Korun, bilgi birikimi ve tecrübesiyle tam 70 senedir…