EUROVENT Derneği Yönetim Kurulu İSKİD Temsilciliğinde Ozan ATASOY; Nöbeti Naci ŞAHİN’den Devraldı

EUROVENT Derneği Yönetim Kurulu İSKİD Temsilciliğinde Ozan ATASOY; Nöbeti Naci ŞAHİN’den Devraldı

4 Mayıs tarihinde online olarak gerçekleşen EUROVENT Genel Kurulu’nda İSKİD Temsilcisi (Friterm) Naci ŞAHİN 10 yıl süren Yönetim Kurulu üyeliğinin ardından son 3 yıldır başarıyla yürütmüş olduğu EUROVENT Başkanlığını İspanya AFEC Temsilcisi (Systemair) Raul Corredera Haener’e devretti.

Genel Kurulda Türkiye’den Naci ŞAHİN, EUROVENT Başkanı olarak toplantıyı yönetirken 25 yıldır İSKİD’in temsilcisi olarak Genel Kurullara katılım sağlayan, görüş bildiren ve oy kullanan Tunç KORUN, Dernek Müdürü Melek Ünal Tavukçuoğlu ve Yönetim Kurulu Adayı olarak Ozan ATASOY kendisine eşlik ettiler.

İSKİD, 1997 yılında EUROVENT Derneği’ne üye olmuş ve 2011 yılından itibaren yönetim kurulu üyeliği mertebesinde temsil ediliyordu. 2018 yılında İSKİD Temsilcisi Naci Şahin EUROVENT Başkanlığına seçildi ve 3 yıl süresince başkanlığı yürüttü. Şahin’in 3 yıllık başkanlık görevi süresinde Türkiye – Avrupa İklimlendirme ilişkilerinin geliştirilmesinin yanı sıra, EUROVENT’in tüm uluslararası faaliyetlerinin geliştirilmesi yönünde çalışmalarda bulunuldu. Naci ŞAHİN Döneminde EUROVENTin yapısında değişiklikler yapılarak firmaların derneğe üyelik koşulları tanımlandı (corresponding membership). Bu gelişme sayesinde finansal altyapı güçlendirildi ve üye firmalar ek hizmetler almaya başladı. Ayrıca EUROVENT’in şeffaflık ve grup içi iletişimini geliştirmeyi amaçlayan yönetim ve organizasyonunun yeniden yapılandırılmasına yönelik reform çalışmaları 4 Mayıs 2021 tarihinde yapılan Genel Kurul sonrası uygulanmak üzere tamamlandı.
Naci ŞAHİN’in önemli faaliyetlerinden birisi olarak planlanan Türkiye ile Avrupa’daki sektör temsilcilerini bir araya getirecek ve EUROVENT Derneği’nin en prestijli etkinliği EUROVENT Summit’in, 2020 Yılında Türkiye’de yapılması planlanmış ancak Covid 19 tedbirleri kapsamında 2 yıl ertelenmek zorunda kalmıştı. Naci ŞAHİN, EUROVENT Genel Kurulu’nda yaptığı veda konuşmasında bu talebin altını çizerek salgın hastalık koşulları ortadan kalktığında Summit’in Türkiye’de yapılma planlarının devamını öngördüğünü ve herkesi Türkiye’de görmek arzusunda olduğunu belirtti.
Naci ŞAHİN uzun yıllardır İSKİD adına EUROVENT’te devam eden görevini, yapılan Genel Kurul’da nihayetlendirerek temsiliyet görevini İSKİD 14. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmış (Aiolos Air) Ozan ATASOY’a devretti.
Ozan ATASOY; EUROVENT Yönetim Kuruluna seçilerek EUROVENT Derneği başta olmak üzere ayrıca Eurovent Services Company (ESC), Eurovent Certita Certification (ECC), CoPILOT ve PRODBIM Yönetim Kurulu Üyesi olarak Türkiye’yi EUROVENTte ve Avrupa’da temsil etme görevini üstlendi.

65. EUROVENT Genel Kurulu’nda seçilen ve 3 Yıl süresince görev yapacak Yönetim Kurulu Üyeleri şu şekilde oluştu. (Alfabetik Sırayla)
• Bengt Andersson (Lindab, Norveç)
• David Jacobs (BAC, Belçika)
• Eric Jasikas (Carrier, Fransa)
• Frank Taaning Grundholm (ABB, Danimarka)
• Henk Kranenberg (Daikin, Hollanda) – Vice-President
• Mariano Covolo (Mitsubishi Electric Hydronics & IT Cooling Systems S.p.A., Italya)
• Mikael Borjesson (Swegon, İsveç)
• Lennart Oestergaard (VELTEK Ventilation) – Komisyon Temsilci Üyesi
• Ozan Atasoy (Aiolos Air, Türkiye)
• Pedro Miguel Abreu Silva (Sandometal, Portekiz)
• Raul Corredera Haener (Systemair, İspanya) – Başkan
• Thomas Schraeder (VDMA) – Komisyon Temsilci Üyesi
• Torsten Sondergaard (FläktGroup, Almanya)

İlgili Haberler

İSKİD 16. Genel Kurulunda Yeni Dönem Yönetimini Belirledi

İSKİD 16. Genel Kurulunda Yeni Dönem Yönetimini Belirledi

İSKİD’in 2024-2027 Dönemi Yönetim Kurulu, Tunç KORUN başkanlığında göreve başladı.  İSKİD’in Olağan Genel Kurulu, İSKİD üyelerinin…
İSKİD, “Klima Santrali Seçim Kriterleri” Kitapçığı Dijital Olarak Yayınlandı

İSKİD, “Klima Santrali Seçim Kriterleri” Kitapçığı Dijital Olarak Yayınlandı

İSKİD Eurovent Ayna Komisyonu AHU Çalışma Grubu tarafından klima santrali seçim sürecini anlaşılır ve bilinçli hale…
İSKİD, ISK-SODEX 2023’de Organizasyonları ve Stant Ziyaretleri ile Verimli Bir Fuar Geçirdi

İSKİD, ISK-SODEX 2023’de Organizasyonları ve Stant Ziyaretleri ile Verimli Bir Fuar Geçirdi

Avrasya Bölgesi’nin lider HVAC&R sektörü buluşma noktası olan ISK-SODEX 2023 fuarına standıyla katılan İSKİD, yerli ve…