Ekomaxi, Su Deposu Seçimi Sonrası Yaşanacaklara Dikkat Çekti

Ekomaxi, Su Deposu Seçimi Sonrası Yaşanacaklara Dikkat Çekti

Su depolama sistemleri alanında iş ortaklarına; hızlı, ekonomik ve güvenli çözümler sunan Ekomaxi, su deposu tercihinin önemine ve sonrasında yaşanacaklara dikkat çekti. İşte tüm detaylar…

Su depolama sistemlerinin öncü markası Ekomaxi, geleneksel su depolama sistemleri olarak adlandırılan betonarme su depolarının; yüksek yatırım ve işletme maliyetlerine, uzun kurulum sürelerine ve kullanım ömrü boyunca oluşturduğu risklere dikkat çekti.

“Su depolama sistemlerinde sağlık öncelikli kriterimiz”
“Su depolama sistemlerinde sağlık öncelikli kriterimiz” diyen Ekomaxi Genel Müdür Yardımcısı Bülent Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“Aşırı sıcak ve soğuk dış ortam şartlarından ve UV ışınlarından etkilenerek, zaman içerisinde depoda; pas, yosun ve bakteri oluşmasına neden olan betonarme su depoları, suyun kimyasal yapısını bozarak, insan sağlığını tehdit ediyor. Ayrıca zamanla depoda oluşan kaçaklar, hem yapının hasar görmesine hem de su israfı oluşmasına neden oluyor.      

 İlk yatırımda ve kurulum sürelerinde tasarruf
Ancak son dönemde; belediyeler, su ve kanalizasyon idareleri, üniversiteler, hastaneler ve daha birçok kamusal alan ile endüstriyel tesisler; betonarme su depolama yöntemlerinin bu olumsuz etkilerini önlemek, ilk yatırım maliyetleri ve kurulum süreleri açısından avantaj sağlamak için ‘GRP su depolar’ını tercih etmeye başladı.

“Su içerisinde; yosun, mantar, bakteri oluşumunu önlüyor”
Çünkü dış mekânlarda ki su depolama sistemlerine yenilikçi bir yaklaşım getiren GRP su depoları, “yüksek mühendislik malzemesi olarak tanımlanan ve SMC olarak adlandırılan “cam elyaf takviyeli kompozit malzeme” ile üretiliyor. Böylece geneksel sistemlerde olduğu gibi; aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda dış ortam şartlarından etkilenmiyor. GRP panellerin pürüzsüz yüzey yapısı ve cam elyaf içeriği nedeniyle UV ışınlarının geçirgenliği sıfıra yakın olduğu için su içerisinde; yosun, mantar, bakteri oluşumunu önlüyor. Böylece GRP Su Depoları, 50 yıllık kullanım ömürleri boyunca; depolanan suyu, kalitesini bozmadan, güvenli bir şekilde muhafaza ediyor.

Betonarme depolara göre yüzde 40 daha tasarruflu
İlk yatırım maliyeti, betonarme depolara göre yüzde 40 daha tasarruflu olan GRP modüler su depoları, hızlı kurulum ve devreye alma avantajıyla da yatırımcı kuruluşlara önemli avantajlar sunuyor.

Hızlı kurulum
GRP su depolama sistemleri, kurulumda da büyük avantajlar sağlıyor.  GRP su depolarının kurulumu birkaç gün içerisinde yapılırken, betonarme su depolarının kurulum süresi aylar hatta bazı durumlarda yıllarca sürebiliyor.

Nakliyeden tasarruf
Paneller halinde üretilip, demonte bir şekilde sevk edilen GRP su depoları, nakliye giderlerinden de tasarruf sağlıyor.

Bakım giderlerinden yüzde 80 tasarruf
Aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda dış ortam şartlarından ve UV ışınlarından etkilenmeyen GRP Su Depoları, betonarme depolara göre bakım giderlerinden de yüzde 80’lere varan oranlarda  tasarruf sağlıyor ” dedi.

İhtiyaca uygun kapasitelerde üretilebilen Ekomaxi GRP Su Depoları, minimum 50 yıl süren ekonomik ömürleri boyunca kullanıcılarına; ekonomik ve güvenli su depolama imkânı sunuyor.

İlgili Haberler

Ekomaxi, Katıldığı Fuarlarla Globaldeki Güçlü Büyümesini Sürdürüyor

Ekomaxi, Katıldığı Fuarlarla Globaldeki Güçlü Büyümesini Sürdürüyor

Su depolama sektörünün öncü sanayi kuruluşlarından Ekomaxi, ihracat atağını fuarlarla desteklemeye devam ediyor. Fuarları, hedef pazarlardakitalebin…
Deprem Konutlarının İçme Suyu ve Gri Suyu, Ekomaxi Güvencesinde!

Deprem Konutlarının İçme Suyu ve Gri Suyu, Ekomaxi Güvencesinde!

Su depolama sektörünün lider markası Ekomaxi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ilde inşa edilen deprem konutlarının…
Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Su depolama sektörünün öncü markası Ekomaxi, Avrupa Konutları Yenimahalle projesinin de çözüm ortağı oldu. Projenin; kullanım…