Ekomaxi, Dünyanın Suyunu Korumak İçin İhracatta Atağa Geçti

Ekomaxi, Dünyanın Suyunu Korumak İçin İhracatta Atağa Geçti

Su depolama sektörünün öncü firması Ekomaxi, iç pazardaki iddiasını ihracat pazarlarında da sürdürüyor. Şirket bu yıl hedef pazarlarda peş peşe katılacağı fuarlar ve markalaşma çalışmaları ile ihracatının cirodaki payını yüzde 30 seviyelerinden yüzde 40 seviyelerine çıkarmayı hedefliyor.

Ekomaxi, hedef pazarlarda katıldığı fuarlarla ihracattaki gücünü artırmayı hedefliyor. GRP modüler su depolarını 80’e yakın ülkeye ihraç eden Ekomaxi, iç pazardaki iddiasını hedef pazarlarda da sürdürüyor.

Nisan ve Mayıs aylarında 4 fuara katılıyor
Ekomaxi’nin hedef pazarlardaki bilinirliğine katkı sağlamak için fuarları bir fırsat olarak gördüklerini belirten Ekomaxi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yağız; 24 – 25 Nisan’da WCI Forum Ghana’ya, 29 Nisan – 2 Mayıs’ta Libya Build Fuarı’na, 5-9 Mayıs’ta Cezayir’de düzenlenecek olan Batimatec Fuarı’na ve 20 – 24 Mayıs’ta ise Erbil Build Fuarı’na katılacaklarını belirtti. Osman Yağız, sözlerine şöyle devam etti:

“İhracat hedeflerimiz doğrultusunda bu yıl içerisinde hedef pazarlardaki ihtisas fuarlarına katılmaya devam edeceğiz. Ürünlerimiz, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da büyük ilgi görüyor. Sağlıksız olan betonarme su depoları, yavaş yavaş yerini geleceğin mühendislik malzemesi olarak tanımlanan SMC’den (cam elyaf takviyeli güçlendirilmiş kompozit) üretilen GRP modüler su depolarına bırakıyor. Çünkü iklim krizi nedeniyle giderek azalmakta olan su kaynaklarımızı güvenle depolamak hem geleceğimiz hem de sağlıklı yaşam için kritik önem taşıyor.

Yüksek katma değerli GRP modüler su depolarımız için hedef pazarlarda yürüttüğümüz markalaşma çalışmalarımızı hızlandırarak, ihracatımızın cirodaki payını yüzde 30 seviyelerinden yüzde 40 seviyelerine çıkarmayı hedefliyoruz. Suyun kalitesini sürdürülebilir kılan GRP su depolama sistemlerimizin modüler olması da navlun giderlerinden ciddi oranda avantaj sağlayıp, ihracatta elimizi güçlendiriyor. dedi.

İlgili Haberler

Deprem Konutlarının Doğalgaz Baca Sistemleri, Ekomaxi’ye Emanet!

Deprem Konutlarının Doğalgaz Baca Sistemleri, Ekomaxi’ye Emanet!

Ekomaxi, deprem konutlarının doğalgaz baca sistemlerindeki çözüm ortağı oldu. “Doğalgaz baca sistemleri hem insan sağlığı hem…
Ekomaxi, Katıldığı Fuarlarla Globaldeki Güçlü Büyümesini Sürdürüyor

Ekomaxi, Katıldığı Fuarlarla Globaldeki Güçlü Büyümesini Sürdürüyor

Su depolama sektörünün öncü sanayi kuruluşlarından Ekomaxi, ihracat atağını fuarlarla desteklemeye devam ediyor. Fuarları, hedef pazarlardakitalebin…
Deprem Konutlarının İçme Suyu ve Gri Suyu, Ekomaxi Güvencesinde!

Deprem Konutlarının İçme Suyu ve Gri Suyu, Ekomaxi Güvencesinde!

Su depolama sektörünün lider markası Ekomaxi, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından 11 ilde inşa edilen deprem konutlarının…