Ekomaxi, Adıyaman’da 12 Bin Kişilik Konteyner Kentin Suyunu Güvenle Depolayacak 

Ekomaxi, Adıyaman’da 12 Bin Kişilik Konteyner Kentin Suyunu Güvenle Depolayacak 

Yenilikçi su depolama sistemleri ile yaşam kalitesini iyileştiren Ekomaxi, deprem bölgesindeki konteyner kentlerin su depolama ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ekomaxi, son olarak Adıyaman’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayesinde TOKİ ve Emlak Konut işbirliği ile şehir merkezinde inşa edilen ve 12 bin kişinin barınacağı konteyner kente, 850 metreküp GRP modüler su deposunun kurulumunu gerçekleştirdi.
Orta Doğu, Orta Asya ile Doğu Avrupa’nın en büyük GRP su deposu üretim tesisine sahip olan şirket, su içerisinde; yosun, mantar, bakteri oluşumunu önleyen GRP teknolojisi ile konteyner kentlerin suyunu güvenle muhafaza edecek.

Malatya’nın öncü sanayi kuruluşlarından Ekomaxi, deprem felaketinden etkilenen; Hatay, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta konteyner kentlerin su depolama ihtiyacını karşılamak üzere çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Ekomaxi, son olarak Adıyaman’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayesinde TOKİ ve Emlak Konut işbirliği ile şehir merkezinde 325 dönüm arazi üzerine inşa edilen ve 12 bin kişinin barınacağı konteyner kente, 850 metreküp GRP modüler su deposunun kurulumunu gerçekleştirdi.
Deprem bölgelerinde kurulan konteyner kentlerde, suyun kesintisiz ve temiz olmasının hayati önem taşıdığının altını çizen Ekomaxi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yağız, GRP modüler su depolama sistemlerinin suyun güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi noktasında sağladığı avantajlara dikkat çekti:

Güvenli su temini en önemli ihtiyaçlardan biri
Bugünlerde deprem bölgesinde ki konteyner kentlerin en önemli ihtiyaçlardan biri güvenli su temini diyebiliriz.GRP su depolama sistemlerimiz, suyun vatandaşlarımıza güvenli bir şekilde ulaştırılmasında önemli rol oynuyor. Geleceğin mühendislik malzemesi olarak tanımlanan SMC yani cam elyaf takviyeli güçlendirilmiş kompozitten ürettiğimiz Ekomaxi GRP modüler su depoları, mukavemeti ve oldukça yüksek olan yalıtım katsayısı ile aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda dış ortam şartlarından etkilenmiyor.

Su içerisinde; yosun, mantar, bakteri oluşumunu önlüyor
UV ışınlarını geçirmeyen GRP depo panelleri, su içerisinde; yosun, mantar, bakteri oluşumunu önlüyor. +5 0C ila +50 0C sıcaklık aralığında depolanan suyun kalitesinde ve sertlik derecesinde hiçbir değişiklik veya bozulma olmuyor. Bu nedenle GRP modüler su depolama sistemlerimiz ile konteyner kentlerin suyunu güvenle depoluyoruz.

Orta Doğu, Orta Asya ile Doğu Avrupa’nın en büyük fabrikası
Ayrıca Ekomaxi olarak, Orta Doğu, Orta Asya ile Doğu Avrupa’nın en büyük GRP Su Deposu üretim tesisine sahibiz. Fabrikamıza bulunan; SMC – kompozit hammadde üretim bandı, hidrolik baskı presleri ve robotik delme – paketleme istasyonu gibi güçlü makine parkuru ile SMC – kompozit panel üretiminde Avrupa’da ve Ortadoğu’da lider konuma ulaştık. Teknolojik altyapımızın yanı sıra; stok kabiliyetimiz ve güçlü insan kaynağımızla da deprem bölgesindeki depolama sistemleri ihtiyacını en kısa sürede ve en güvenli şekilde karşılıyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

İlgili Haberler

Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Avrupa Konutları Yenimahalle’nin Suyu da Ekomaxi’ye Emanet!

Su depolama sektörünün öncü markası Ekomaxi, Avrupa Konutları Yenimahalle projesinin de çözüm ortağı oldu. Projenin; kullanım…
Ekomaxi, Dünyanın Suyunu Korumak İçin İhracatta Atağa Geçti

Ekomaxi, Dünyanın Suyunu Korumak İçin İhracatta Atağa Geçti

Su depolama sektörünün öncü firması Ekomaxi, iç pazardaki iddiasını ihracat pazarlarında da sürdürüyor. Şirket bu yıl…
Yeryüzündeki Tüm Hastalıkların Yarısına Yakını Suyla İlişkili!

Yeryüzündeki Tüm Hastalıkların Yarısına Yakını Suyla İlişkili!

Yaşam alanları için temiz su temini hayati önem taşıyor. Ancak yanlış su yönetimi nedeniyle içme suyu,…