Doğru Uygulamalarla Sağlıklı ve Güvenli Bir Yaşam

Doğru Uygulamalarla Sağlıklı ve Güvenli Bir Yaşam

GF Hakan Plastik, 2010 yılından bu yana küresel olarak tesisatın önemine dikkat çekmek amacında olan 11 Mart Dünya Tesisat Günü’nü kutluyor.

Dünya Tesisat günü nedeniyle bir açıklama yapan GF Hakan Plastik yetkilileri, iyi tasarlanmış tesisat sistemlerinde, doğru ürün kullanımı ile sağlanan doğru uygulamaların sağlıklı ve güvenli bir yaşam için önemine dikkat çektiler:

Mekanik tesisat, ‘inşaat işlerinde yaşam standartlarını ve konforu artırmaya yönelik yapılan ve yapının iç sistemini oluşturan bileşenlerin bütünü’ olarak tanımlanıyor. Mekanik tesisat tasarımlarını ısıtma tesisatı, sıhhi tesisat, yangın tesisatı, klima/havalandırma tesisatı, havuz tesisatı, güneş enerjisi tesisatı, vb. sıralamak mümkün. Hangi tesisat sisteminden söz edersek edelim bir gerçeğimiz var ki o da kaliteli ve güvenilir sistemlerin kurulması gerekliliği.

Örneğin sıhhi tesisat; yapı için gerekli olan suyun temini, depolanması, ısıtılması, yumuşatılması, basınçlandırılması ve dağıtımı, pis suyun atılması, atık suyun arıtılması, yağmur suyu tahliyesi, yangın söndürme, vb. konularını içeriyor.  Konu, suyun doğru yönetilmesi olduğu için ehliyetli kişiler tarafından yapılması önemli. Tesisat mühendisliğinin doğru yapılması, ürünlerin doğru seçilmesi ve çizilen projenin doğru uygulanması birbirini tamamlayan unsurlar.

Tüm dünyada tesisatın önemine, tesisatçıların eğitimine ve farkındalığın artırılmasına katkı sağlamayı amaçlayan Dünya Tesisat Günü de bizim için önem taşıyor. Yaşadığımız, çalıştığımız, eğitim aldığımız, tatilimizi yaptığımız her türlü yapıda konforlu, güvenilir ve sağlıklı bir yaşam, uygulama şartlarına göre hareket edilerek kurulan sistemlerle mümkün. Bu sistemleri uygulayan tesisatçılarımızın da bilgilerini artırmaları, yeni ürünler, sistemler konusunda kendilerini geliştirmeleri gerekiyor. GF Hakan Plastik olarak biz bu konuda tüm paydaşlarımıza her zaman destek verdik ve vermeye de devam edeceğiz.

11 Mart Dünya Tesisat Günü’nü ve tesisatçılarımızı kutluyoruz.”

İlgili Haberler

CDP’den GF’e İklim Değişikliği Konusunda “A” Notu

CDP’den GF’e İklim Değişikliği Konusunda “A” Notu

GF (Georg Fischer), küresel derecelendirme kuruluşu CDP tarafından iklim değişikliği konusunda şeffaflık ve performans açısından yüksek…
GF Hakan Plastik’te Üst Düzey Atama

GF Hakan Plastik’te Üst Düzey Atama

222 yıldır suya yön veren İsviçre merkezli Georg Fischer AG’nin Türkiye’deki %100 iştiraki olan GF Hakan…
GF Hakan Plastik 2023 Hedeflerinden Birini Daha Gerçekleştirdi: ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ni Belgelendirdi

GF Hakan Plastik 2023 Hedeflerinden Birini Daha Gerçekleştirdi: ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi’ni Belgelendirdi

GF Hakan Plastik, 2023 yılının hedefleri arasında yer alan ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi kurulumunu tamamlayarak…