Doğru Keşif ve Projelendirme, Isıtmada Yüzde 50 Tasarruf Sağlıyor

Doğru Keşif ve Projelendirme, Isıtmada Yüzde 50 Tasarruf Sağlıyor

Türkiye radyant ısıtma pazarının lider markası Çukurova Isı, işletmeler ve endüstriyel tesislerde tüketilen enerjinin yüzde 26’sını oluşturan ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetleri ile işletmede 50 tasarruf sağlanabileceğini açıkladı.

Çukurova Isı, doğru sistem tercihi, doğru projelendirme ve keşif hizmeti ile işletmelerin ve endüstriyel tesislerin ısıtmasında yüzde 50’lere varan enerji tasarrufu sağlanabileceğini açıkladı.

81 ili kapsayan bayi ağı ile çözüm ortağı olduğu projelere; keşiften projelendirmeye, satıştan devreye almaya kadar komple sistem çözümü sunan Çukurova Isı, doğru sistem seçimi ile ilk yatırım maliyetlerinin 1-3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti edebileceğine dikkat çekti.

İşletmelerin ve endüstriyel tesislerin enerji tasarrufu açısından önemli bir ekonomik potansiyele sahip olduğunu belirten Çukurova Isı Pazarlama Müdürü Osman ÜNLÜ, yapılarda tüketilen enerjinin yüzde 26’sını oluşturan ısıtma sistemlerinin seçiminde alınacak mühendislik hizmetlerinin işletmeler ve endüstriyel tesisler için önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. “Çukurova Isı olarak iş ortaklarımıza, ısıtmada tasarruf sağlayan teknolojilerin yanı sıra teknik uzmanlık da sağlıyoruz” diyen ÜNLÜ, sözlerine şöyle devam etti: “Danışmanlıktan projelendirmeye, devreye almadan bakıma kadar oldukça kapsamlı olan hizmetleri tek elden sunuyoruz.
Radyant ısıtma sistemlerinin keşif hizmetini yerinde yapıyoruz. Ücretsiz olarak sunduğumuz keşif hizmetinde belirleyici kriterler, iş ortaklarımızın beklentileri ve mekânın ihtiyacı oluyor. Mekân için en uygun kapasitenin seçilmesini ve teknik gerekliliklerin karşılanmasını hedefliyoruz. Uzman mühendislerimiz tarafından gerçekleştirilen keşif hizmetini, güncel hesaplamalar ve tasarım yazılımlarıyla gerçekleştiriyoruz. Ayrıca mühendislik firmaları tarafından hazırlanan ve teklif için firmamıza gönderilen projeler üzerinde de titizlikle çalışıyor ve herhangi bir ücret talep etmeksizin ürün yelpazemizde bulunan tüm ürünlere yönelik projelendirme hizmeti sunuyoruz.

Mühendislik hesaplamaları sonucunda seçilen radyant ısıtma sistemleri ile yatırımcılara hem ilk yatırımda hem de işletmede kazandırıyoruz. Çünkü doğru projelendirilen bir işletmenin veya endüstriyel tesisin ısıtmasında yüzde 50’lere varan oranlarda enerji tasarrufu sağlamak mümkün hale geliyor. Düşük işletme giderleri ise radyant ısıtma sistemlerinin 1-3 yıl kadar kısa bir sürede kendini amorti etmesini sağlıyor” dedi.

İlgili Haberler

Soğuklarda Evde Açık Hava Keyfi Yaşamanın Harika Yolu

Soğuklarda Evde Açık Hava Keyfi Yaşamanın Harika Yolu

Evlerimizin bahçe, balkon ve terasları sıcak havalarda ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte keyifli zamanlar geçirdiğimiz alanların başında…
İşletmelerin En Büyük Kurtarıcısı “Sulu Radyant Panel”

İşletmelerin En Büyük Kurtarıcısı “Sulu Radyant Panel”

Enerji maliyetlerini düşürmek ve çevre dostu bir yaklaşımla hareket etmek isteyen işletmelerin önceliği ısıtma sistemleri oluyor.…
Enerji Krizi ve Sanayideki GES Uygulamaları, Elektrikli Isıtıcı Pazarını Yüzde 30 Büyüttü

Enerji Krizi ve Sanayideki GES Uygulamaları, Elektrikli Isıtıcı Pazarını Yüzde 30 Büyüttü

Küresel enerji krizi neticesinde artan enerji maliyetleri, sanayicinin güneş enerjisi santrallerine (GES) ilgisini artırdı. Öz tüketim…