DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna: “Yoğuşmalı Satışlarımız Yüzde 90 Arttı”

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna: “Yoğuşmalı Satışlarımız Yüzde 90 Arttı”

video
play-sharp-fill
İç ve dış pazarda yaşanan dalgalanmalara rağmen DemirDöküm’ün hedeflerinde sapma yaşamadan emin adımlarla yoluna devam ettiğini belirten Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “Ürünlerimizle, projelerimizle, sektördeki öncülüğümüzün tam anlamıyla hakkını veriyoruz. 2018’e çok iyi hazırlandık ve daha yüksek kapasiteli, daha yüksek verimli, daha uzun ömürlü hatta daha kolay montaj yapılabilen ve tüketicisine daha fazla katma değer sunan ürünlerimizi ardı ardına satışa sunduk. Yıl başında yaptığımız ‘Yoğuşmalıda yeni bir tarih yazacağız’, ‘Türkiye’nin yeni kombisi Atromix’ olacak açıklamalarımızın arkasındayız. Sektör ve tüketicilerimiz, yoğuşmalı ailemizin yeni ürünlerini çok sevdi. Yoğuşmalı kombi satışlarımız yüzde 90 arttı. Kaskad tarafında da MaxiCondense ile pazardan olumlu dönüşler alıyoruz. Kaskad satışlarımız yüzde 50 seviyesinde, VRF satışlarımız ise yüzde 40 arttı. Şofben, termosifon, klima satışlarımız geçen yılla aynı seviyede devam etti” dedi. DemirDöküm’ün ısıtma tarafındaki iddiasının katlanarak arttığına dikkat çeken Ertuna; kombi, panel radyatör, şofben ve termosifondaki pazar liderliklerinin devam ettiğini açıkladı.

“HEDEFİMİZ PAZAR LİDERLİĞİMİZİ GÜNEY AMERİKA ÜLKELERİNE TAŞIMAK”

Toplantıda ihracat çalışmalarının detaylarına da değinen Erdem Ertuna, özellikle şofben ürün grubunda Avrupa’daki yönetmelik değişikliği nedeniyle AB ülkelerine olan satışların geçen seneye göre önemli bir artış gösterdiğini belirtti. Ertuna; “Hedefimiz, Şili ve diğer ülkelerde olduğu gibi pazar liderliğimizi Güney Amerika ülkelerine taşımak. Bu doğrultuda Arjantin ve Brezilya pazarlarına odaklandık. Yılsonuna kadar Arjantin’i de ihracat pazarlarımıza katıp, ilk ihracatımızı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Hedefimiz, ihracatın ciro içindeki payını 2020 yılında yüzde 50’ye çıkarmak” dedi.

DEMİRDÖKÜM’ÜN İHRACATTA LİDER OLDUĞU ÜLKE SAYISI ARTTI

DemirDöküm’ün 2018’in ilk 9 ayında en çok ihracat gerçekleştirdiği ülkeleri İtalya, İspanya, Çin, Rusya ve Azerbaycan olarak belirten Erdem Ertuna; “Geçen yıla kıyasla İtalya pazarında şofben ve kombi, Çin pazarında ise kombi ve panel radyatör öncülüğünde büyüme yakaladık. Bu olumlu trendin 2018 sonuna kadar ve hatta 2019 yılında da devam edeceğini öngörüyoruz. Ürün bazında değişmekle birlikte Moldova, Bulgaristan, Şili, Ukrayna, İtalya ve Azerbaycan pazarlarında DemirDöküm lider konumuna ulaştı” açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

Warmhaus’tan Sanata Destek

Warmhaus’tan Sanata Destek

Warmhaus, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından 16 Mayıs 2024 tarihinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi…
DemirDöküm Akademi Eğitimleri Başlıyor

DemirDöküm Akademi Eğitimleri Başlıyor

DemirDöküm, saha organizasyonunu geliştirmek, tüketicilerine sunduğu satış ve hizmet deneyimini artırmak amacıyla başlattığı DemirDöküm Akademi ile…
DemirDöküm ve İş Bankası’ndan Yeni Kampanya

DemirDöküm ve İş Bankası’ndan Yeni Kampanya

DemirDöküm, ısıtma ve soğutma ürün grubundaki geniş ürün yelpazesi için düzenlediği kampanyalara yenisini ekledi. İş Bankası…