DemirDöküm yoğuşmalıdaki iddiasını Atromix ile artırıyor

 

DemirDöküm, yeni yoğuşmalı kombisi Atromix’i satışa sundu. Üç farklı kapasite seçeneği bulunan Atromix’in tanıtım toplantısında konuşan DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna; “Kurulduğumuz günden bu yana 5 milyon hanenin ilk tercihi olduk. Sektöre birçok ilki kazandırdık. ‘Dönüşüm yılı’ olarak duyurduğumuz 2018’de yeni alanlarla iddiamızı bir adım öteye taşıyoruz. ERP yönetmeliğinin hayata geçmesi ile birlikte pazara sunduğumuz Atromix yoğuşmalı kombimiz ile pazardaki liderliğimizi sürdürürken, iddialı olduğumuz alanlara 2 yılda kaskad ve ısı pompasını da eklemeyi hedefliyoruz” dedi.

Tamamı Türk mühendisler tarafından tasarlanan ve üretilen ürünleriyle Türkiye iklimlendirme pazarında 64 yılda birçok ilke imza atan DemirDöküm, dünyanın en prestijli ödüllerine sahip olan yoğuşmalı kombi ailesine Atromix ile yenisini ekledi. Kompakt boyutları, şık tasarımı, sessizliğiyle ön plana çıkan ve üç farklı kapasite seçeneğiyle satışa sunulan Atromix’in tanıtım toplantısı, DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna‘nın ev sahipliğinde, DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran‘ın katılımı ile gerçekleşti

DemirDöküm’ün yenilikçi ürünleriyle kuruluşundan bugüne Türkiye’de 5 milyon, dünyanın 50 ülkesinde ise on binlerce ailenin ilk tercihi olduğuna dikkat çeken Ertuna, şirketin yeni ürün yol haritası ve hedefleriyle ilgili olarak şunları kaydetti; “DemirDöküm olarak stratejilerimizin hepsi uzun soluklu, müşteri ihtiyaçları, yatırım ve büyüme üzerine. Sadece Türkiye’de değil, uluslararası pazarda da bir sözümüz var. İklimlendirme sektöründeki öncülüğü üzerine verdiğimiz bu sözü tutmak için yatırıma, DemirDöküm’ü geleceğe hazırlamaya devam ediyoruz. DemirDöküm’ün geleneksel alandaki başarısına yenilerini eklemek için tabiri yerindeyse dört bir koldan çalışmaya devam ediyoruz. Bir taraftan tüketicilerimizi dinliyor, Türkiye’deki ve yurt dışındaki iş ortaklarımız ile toplantılar gerçekleştiriyor, şirket içerisindeki tüm süreçleri kusursuzlaştırmak için dijital dönüşüm çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Diğer taraftan da sektörde ilklerimize yenilerini eklemek için Ar-Ge çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Bu emeklerin önemli ürünlerinden olan Atromix’i, önümüzdeki aylarda kaskad ve ısı pompası alanındaki yeni ürünlerimiz de takip edecek. Pazarda iddialı olduğumuz alanlara 2 yılda kaskad ve ısı pompasını da eklemeyi hedefliyoruz.”

Atromix’in teknik özellikleri hakkında bilgi paylaşan DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran şunları kaydetti; “Atromix, 20, 24, 28 kW kapasite seçenekleri ile farklı ihtiyaçlara en uygun çözümü sunacak özelliklerle geliştirildi. Özellikle son yıllarda artan küçük m2’li evler için en ideal kullanım çözümünü sunan Atromix ile DemirDöküm ürün gamında ilk defa 20 kW’lık kapasite seçeneğine verildi. Küçük m2’li evler ve dar montaj alanlarında yaşanan zorluklar göz önünde bulundurularak tasarlanan Atromix, yine DemirDöküm’ün ürün gamındaki en kompakt boyutlara sahip kombi olarak tasarlandı. Yoğuşma teknolojisi ile yüksek tasarruf sağlayan Atromix, hem ısıtma, hem de kullanım suyunda A sınıfı enerji verimliliği ile ön plana çıkıyor. Üzerindeki yeni teknolojilerle tasarrufu kullanıcı inisiyatifine bırakmayan Atromix, ‘debi sensörü’ ile kullanıcısına hızlı sıcak su konforu sağlarken, doğal gazın yanı sıra su sarfiyatını da azaltıyor. Çevre dostu bir ürün olan Atromix’in düşük emisyon değerleri sayesinde daire başına kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak yıllık ortalama 2 ton daha az NOx salımı gerçekleştirmesine destek olacak. Her yaştan kullanıcının kolayca kullanabileceği bir ara yüze sahip olan Atromix, ön yüzünde iki kontrol düğmesi ve kolay okunabilir LCD ekran barındırıyor. Tüketicilerin ürünü uzun yıllar güvenle kullanabilmesi için DemirDöküm’ün en zorlayıcı testlerinden geçerek geliştirilen Atromix, kombi kullanımında yeni bir dönem başlatan Migo ile uyumlu çalışabiliyor. Akıllı telefonlarla uyumlu çalışan ve kombilerin evden uzakta kontrol edilmesini sağlayan Migo, hem evin hem de su sıcaklığını kendi kendine optimize edebiliyor. İnternetten aldığı anlık bilgilerle dış hava sıcaklığının artması ya da azalması durumunda ortam sıcaklığını yine otomatik müdahale eden , enerji verimliliği konusunda kullanıcısına yüzde 10 ile yüzde 15 arasında ilave katkı sağlıyor.”

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna ve DemirDöküm Pazarlama Direktörü Bilge Kıran, Atromix’i tanıttılar.