DemirDöküm, Meslek Lisesi Öğretmenleri İçin “Eğiticinin Eğitimi” Programı Düzenledi

DemirDöküm, Meslek Lisesi Öğretmenleri İçin “Eğiticinin Eğitimi” Programı Düzenledi

DemirDöküm, iklimlendirme sektörünün geleceğine yön veren Milli Eğitim Bakanlığı Teknik ve Mesleki Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan, Atölye ve Meslek Lisesi öğretmenlerine yönelik yeni programını hayata geçirdi. “Eğiticinin Eğitimi” projesi kapsamında Türkiye’nin 11 farklı ilinden 14 öğretmene 3 günlük eğitim programı düzenlendi. Teorik ve pratik eğitimlerle sektörün kaliteli işgücü kazanımına destek olmayı hedefleyen DemirDöküm, programın teorik eğitim bölümünü İstanbul’daki Genel Müdürlük binasında, ikinci bölümünü oluşturan pratik eğitimleri ise Kurtköy Eğitim Merkezi’nde tamamladı. Eğitim programının son gününde ise üretim teknolojilerini izlemeleri için öğretmenlerle, Bozüyük Fabrikası’na ziyaret gerçekleştirildi. 

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, 10 yıla yakın süredir eğitim alanında yürüttüğü çalışmalara yenisini ekledi. DemirDöküm Akademi ile iş ortaklarının mesleki ve kurumsal gelişimi için eğitimler düzenleyen, 6 yıldır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için ders kitabı dağıtım projesini üstlenen DemirDöküm, bu kez eğitimcilere yönelik hazırladığı projeyi hayata geçirdi. “Eğiticinin Eğitimi” projesi kapsamında DemirDöküm meslek lisesi öğretmenleriyle buluştu.

Ankara, İzmir, Diyarbakır, Gaziantep ve Ordu başta olmak üzere 11 ilden 14 öğretmenin katılımı ile gerçekleşen “Eğiticinin Eğitimi” projesi 3 gün sürdü. Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan’ın yanı sıra Teknik ve Eğitim Departmanı’ndan yöneticilerin katılımı ile genel müdürlük binasında gerçekleşen teorik eğitimlerde, gaz yakıcı cihazlar, iklimlendirme cihazları, ısı pompaları ve ürünlerin sürdürülebilirliği paylaşıldı. Programın ikinci günü ise pratik eğitimler Kurtköy Eğitim Merkezi’nde düzenlendi. Öğretmenler için özel olarak hazırlanan eğitim programında yoğuşmalı kombi, ısı pompası, kaskad sistemler ve iklimlendirme cihazları üzerinde uygulamalı anlatımlar gerçekleştirildi. DemirDöküm’ün hedefleri ve vizyonu hakkında da bilgi paylaşımının gerçekleştiği organizasyonda öğretmenler yeni nesil cihaz ve sistemleri deneyimleyerek teorik bilgileri pekiştirme fırsatı buldu. Türkiye’nin dört bir yanından katılan öğretmenler eğitimin üçüncü gününde DemirDöküm’ün 270 bin metrekare açık, 64 bin metrekare kapalı alana yayılan Bozüyük Fabrikası’nda ağırlandı. Avrupa’nın tek çatı altındaki en büyük üretim tesisini ziyaret eden eğitimcilerle; endüstri 4.0 uygulamaları, özel üretim teknolojileri ve çevre dostu üretim modeli hakkında bilgi paylaşıldı.

“ÖĞRETMENLERİMİZLE BİRLİKTE SEKTÖRE KATKI SAĞLIYORUZ”
İklimlendirme sektörünün geleceğini şekillendirecek gençlerin eğitimine, bu kez öğretmenlerin yanında olarak destek verdiklerini belirten Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ufuk Atan, “Sektörün geleceğine yön veren değerli öğretmenlerimizle bir araya gelmekten büyük mutluluk duyuyoruz. DemirDöküm olarak hızla değişen, gelişen dünyada eğitime ve eğitime yapılacak yatırımlara çok büyük değer veriyoruz. DemirDöküm olarak sadece ürün ve hizmetlerimizle değil aynı zamanda teknolojimiz, Ar-Ge gücümüz, sektöre öncülük eden projelerle de adımızdan sıkça söz ettirmek istiyoruz. Meslek liselerinde eğitimine devam eden öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz.” dedi.

İlgili Haberler

DemirDöküm’ün Yetkili Satıcısı Tespa’nın Yeni Showroomu Görkemli Bir Törenle Açıldı

DemirDöküm’ün Yetkili Satıcısı Tespa’nın Yeni Showroomu Görkemli Bir Törenle Açıldı

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Türkiye genelindeki yenilikçi uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Isıtma ve soğutma alanındaki…
Kombi Seçiminde Yeni Trendler ve Tercihler Araştırıldı

Kombi Seçiminde Yeni Trendler ve Tercihler Araştırıldı

Soğuk Kışa Hazırlık Hızlandı Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte birçok tüketici, kombi seçimi için harekete geçti. Son…
İSO’dan DemirDöküm’e Anlamlı Ödül

İSO’dan DemirDöküm’e Anlamlı Ödül

İstanbul Sanayi Odası (ISO), 100’üncü Yıl Cumhuriyet Kutlama Gecesi’nde iş dünyasını bir araya getirdi. Rahmi M.…