Danfoss Türkiye ve Masdaf’dan OSB’lerde Enerji Verimliliği Eğitimi

Danfoss Türkiye ve Masdaf’dan OSB’lerde Enerji Verimliliği Eğitimi

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri markası Danfoss ile Türkiye ve pompa sektörünün öncü markası Masdaf, Organize Sanayi Bölgelerinde (OSB) enerji tasarrufu farkındalık eğitimleri gerçekleştirecek.

Artan kentleşme ile birlikte özellikle şehirlerde artan enerji tüketimi ve enerji fiyatları, elektrik faturalarına ciddi oranda yansıyor. Ancak pompa, vana ve frekans konvertörlü sistemlerin doğru uygulanması ile son 2 yılda 3 katına çıkan elektrik maliyetleri yüzde 40’tan fazla oranda azaltılabiliyor. Bu nedenle yüksek verimli, çevre dostu entegre teknoloji ve çözümler büyük potansiyel oluşturuyor. Karbonsuz bir gelecek sağlamak ve Paris Antlaşması’nda belirlenen kriterlere ulaşmak için var gücüyle çalışan Danfoss, enerji tasarrufu farkındalık eğitimlerini artırdı.

Son 2 yılda 3 kat artan elektrik maliyetlerinin düşürülmesi amaçlanıyor
Danfoss
, pompa sektörünün öncüsü Masdaf işbirliğinde Organize Sanayi Bölgelerine (OSB) giderek burada teknik eğitimler vermek için kolları sıvadı. Eğitimlerde, OSB’lerde uygulanan işlemler sırasında hidronik dengelemenin ve motorlu vanalardaki oransal kontrolün enerji tasarrufuna olumlu etkisine yönelik farkındalık yaratılması amaçlanıyor. Söz konusu eğitimlerde elektrik motorlarında kullanılacak frekans konvertörü (Motor sürücü) uygulamalarında doğru ürün seçiminin önemine değiniliyor. Aynı zamanda yatırım maliyetlerinin geri ödeme sürelerini ve son 2 yıl içerisinde 3 katına çıkan elektrik maliyetlerinin nasıl düşürülebileceğine odaklanılarak, en verimli motor sürücü çözümleri gerçek endüstri örnekleri ile anlatılıyor. Böylece sektörün artan elektrik maliyetlerini düşürmesine yönelik yol haritası belirleniyor. İlki Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde gerçekleştirilen eğitimlerin önümüzdeki dönemde diğer OSB’lerde yer alan firmalarla da yapılması planlanıyor.

İlgili Haberler

Masdaf, İş Ortaklarına: ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ Dedi

Masdaf, İş Ortaklarına: ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ Dedi

Pompa sektörünün öncü markalarından Masdaf, ‘Gerçek Değişime Hazır mısınız?’ konseptiyle Kıbrıs’ta düzenlediği Vizyon Toplantısı’nda iklim krizi…
Masdaf Çalışanları, TEMA Vakfı İçin İyilik Peşinde Koştu

Masdaf Çalışanları, TEMA Vakfı İçin İyilik Peşinde Koştu

Dünyada kıtalar arasında gerçekleştirilen tek maraton olan ve bu yıl 45.’si düzenlenen Türkiye İş Bankası İstanbul…
Pompalar, Küresel Enerji Tüketiminin Yüzde 22’sinden Sorumlu

Pompalar, Küresel Enerji Tüketiminin Yüzde 22’sinden Sorumlu

Dünya genelinde ülkeler, hızla artan enerji maliyetleri ve iklim değişikliği nedeniyle enerji politikalarını yeniden gözden geçirip,…