Danfoss, ENFOR’un Bölgesel Enerji Verimliliği Yazılım İşini Satın Aldı

Danfoss, ENFOR’un Bölgesel Enerji Verimliliği Yazılım İşini Satın Aldı

Danfoss, şehirlerin karbondan daha hızlı arındırılmasına katkı sağlamak ve gelişmiş yapay zeka destekli enerji verimliliği optimizasyon teknolojisini dünya çapında ölçeklendirmeyi planlamak için ENFOR’un bölgesel enerji verimliliği yazılım işini satın aldı. ENFOR’un çözümleri, Leanheat® sürdürülebilir ısıtma ve soğutma çözümleri paketi altında küresel pazarın beğenisine sunulacak.

Danfoss, ENFOR’un bölgesel enerji verimliliği yazılımını satın almasıyla birlikte; bölgesel enerji kuruluşlarının ve enerji şirketlerinin yeşil enerjiye geçişlerini destekleyecek. Veri odaklı sıcaklık optimizasyonu, akıllı yük tahmini ve mikro hava durumu tahminini içeren Leanheat®, ENFOR’un yazılımıyla ağ paketinin yeteneklerini ve etkisini artıracak. Danfoss’un Leanheat® çözümü; enerji tüketimini optimize etmek, bölgesel enerji kullanımının ve binaların operasyonel enerji verimliliğini artırmak için en son teknoloji, veri analitiği ve yapay zekayı bir araya getiriyor. 

“Dijital portföyümüzü ve sunumlarımızı ölçeklendirip geliştirmek ana önceliklerimizden biri”
Satın almayla ilgili açıklamada bulunan Danfoss İklimlendirme Çözümleri Başkanı Jürgen Fischer, “ENFOR’un başarılı yazılım projesinin markamızın bünyesine katılmasından dolayı çok mutluyuz. Böylece şehirlerdeki enerji ağlarının enerji verimliliğini ölçmek ve optimize etmek için sektördeki profesyonellere tam bir çözüm paketi sunmuş olacağız. Dijital portföyümüzü ve sunumlarımızı ölçeklendirip geliştirmek ana önceliklerimizden biri. Yapay zeka, bağlanabilirlik ve optimizasyon araçlarının potansiyelini açarak enerji şirketlerine ve hizmet sağlayıcılarına enerji verimliliği için artan talepleri etkili bir şekilde karşılamalarını sağlıyor, iş operasyonlarını ve maliyetleri iyileştiriyoruz” dedi.

“ENFOR’un çözümü, Danfoss Leanheat®’in temel bir parçası olacak”
Danfoss Türkiye İklimlendirme Çözümleri Satış Direktörü Ayfer Altun ise “Piyasada değişikliklere odaklanan sayısız hizmet olmasına rağmen enerji ve enerji dağıtım şirketleri, bina sahipleri ve kamusal paydaşlar bütünsel bir çözüm arıyorlar. Danfoss Leanheat®, şehirlerin kurulu olduğu alanlarda, bölgesel enerji verimliliğinin kontrolü ve optimizasyonu için inovatif, uçtan uca yazılım sistemleri ve hizmetleri sunuyor. ENFOR’un çözümü, Danfoss Leanheat®’in temel bir parçası olacak ve Danfoss ekibi, birleşik çözümü sürekli geliştirerek pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için yeni özellikler sağlayacak” diye konuştu.

“Danfoss, hizmetleri kendi dijital platformlarına entegre edebilecek”
Konuyla ilgili açıklama yapan ENFOR A/S CEO’su Mikkel Westenholz ise şunları söyledi: “Şehirlere sağlanan bölgesel enerjinin verimliliğini mümkün kılan yazılım hizmetlerimiz Danfoss gibi bir şirkette yerini aldığı için mutluyuz. Danfoss, böylece hizmetleri kendi dijital platformlarına entegre edebilecek ve küresel ölçekte yer aldığı iş kollarında bu çözümleri pazara sunabilecek. ENFOR için veri ve makine öğrenimi kullanımıyla enerji sistemlerinin tahmini ve optimizasyonunda heyecan verici bir yolculuk oldu. Danfoss gibi bir şirketin bölgesel enerji verimliliğini mümkün kılan yazılım teknolojimizi satın almasını, iş ve teknolojimizin güçlü bir onayı olarak görüyoruz.”

Son teknolojiyi, veri analitiğini ve yapay zekayı birleştirerek bölgesel enerji tüketimini optimize etmeyi ve binaların işletim verimliliğini artırmayı hedefleyen Danfoss, 2020’den beri ENFOR’da azınlık hissedarı konumundaydı. ENFOR, satın alma sonrası bağımsız bir tüzel kişilik olarak faaliyetlerine devam edecek, yenilenebilir ve yeşil enerji geçişini merkezine alarak elektrik sektöründe ileri düzey makine öğrenme teknolojilerini geliştirmeye odaklanacak.

İlgili Haberler

Modern Soğutma Sistemleri İçin Yenilikçi ve Güvenilir Çözüm: Danfoss ETS Colibri

Modern Soğutma Sistemleri İçin Yenilikçi ve Güvenilir Çözüm: Danfoss ETS Colibri

Danfoss ETS Colibri elektronik genleşme valfi, yüksek performans ve güvenilirlik sunan tasarımlarıyla klima ve soğutma sistemlerinde…
Danfoss Turbocor®, Yeni Üretim Tesisisin Açılışıyla Üretim Kapasitesini İkiye Katladı (DUPLICATE)

Danfoss Turbocor®, Yeni Üretim Tesisisin Açılışıyla Üretim Kapasitesini İkiye Katladı (DUPLICATE)

Danfoss, Turbocor® kompresör üretim tesislerine ek olarak 145 bin metrekarelik yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Florida eyaletinin…
Danfoss Turbocor®, Yeni Üretim Tesisisin Açılışıyla Üretim Kapasitesini İkiye Katladı

Danfoss Turbocor®, Yeni Üretim Tesisisin Açılışıyla Üretim Kapasitesini İkiye Katladı

Danfoss, Turbocor® kompresör üretim tesislerine ek olarak 145 bin metrekarelik yeni tesisinin açılışını gerçekleştirdi. Florida eyaletinin…