Daikin Türkiye Akademi, 9 Yılda 46 Bin Kişiye Eğitim Vererek Sektörün Gelişimine Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

Daikin Türkiye Akademi, 9 Yılda 46 Bin Kişiye Eğitim Vererek Sektörün Gelişimine Katkı Sağlamaya Devam Ediyor

İklimlendirme sektöründe eğitimli ve nitelikli iş gücünün gelişimine destek olmayı en önemli sosyal sorumluluk alanlarından biri olarak kabul eden Daikin’in tüm eğitim faaliyetlerini yürüttüğü Daikin Türkiye Akademi, 9 yılda 46 bin kişiye eğitim vererek kişisel, mesleki ve teknik alanda gelişim imkânı sağladı.

İklimlendirme sektörünün öncü ve yenilikçi markası Daikin, çok önemsediği eğitim faaliyetlerini, 2013 yılında kurulan Daikin Türkiye Akademi çatısı altında başarıyla sürdürüyor. ‘Düşünebilen, araştıran ve üretebilen insanlar yetiştiren bir okul olmak’ misyonuyla yola çıkan Daikin Türkiye Akademi, Maltepe’deki merkezinde eğitimlerine değişen dinamiklere göre yeni fazlar ekleyerek devam ediyor.

Pandemiden beri hibrit şekilde eğitim vermeye devam eden Daikin Türkiye Akademi’nin, tüm servis ve bayilerine yönelik olarak gerçekleştirdiği yoğun eğitimlerle sektör çalışanlarının gelişimlerine katkıda bulunduğunu vurgulayan Daikin Türkiye Akademi Bölüm Müdürü Birsen Atakay, “Hazırladığımız farklı birçok eğitim programı ile hem sektör profesyonellerine hem de meslek liseleri ve üniversite öğrencilerine yönelik eğitim faaliyetlerimizle sektöre katma değer yaratmayı hedefliyoruz.”dedi. Atakay, Daikin Türkiye Akademi’nin faaliyetlerini şöyle özetledi:

“Akademimizin hedefleri arasında, eğitimde Daikin farkını geniş kitlelere ulaştırarak, mesleki ve teknik eğitimlerin yanı sıra, bireysel gelişim eğitimleriyle de en büyük sermaye olan insan kaynaklarının motivasyonunun artırılması yer alıyor. Sadece çalışanlarımızın değil, sektördeki servis, bayi, distribütör ve tedarikçilerin eğitimine de katkıda bulunarak hizmet kalitesinin artırılması ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasında önemli rol oynuyoruz. Bunun yanı sıra üniversite ve teknik lise öğrencileri, iş ortaklarımız, bağlı CIS ülke distribütörleri (Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moldova, Özbekistan ve Tacikistan) ve çalışan ailelerine yönelik eğitimler düzenleniyoruz. Gelişimin sürdürülebilirliğine katkı sağlıyoruz.”

Atakay, Millî Eğitim Bakanlığı ile ortak yürütülen “Hizmet İçi Eğitim Projesi” ile ilgili; “Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Programı kapsamında farklı illerden gelen alan öğretmenlerini, temel teknik içeriklerinin yanı sıra, sektördeki son güncel bilgilerle buluşturmayı önemsiyoruz. Bu doğrultuda program içerisinde öğretmenlerimizi iklimlendirme ve Daikin ürünlerinin son teknolojisini yakından görmek, deneyimlemek üzere Daikin Solution Plaza ve Daikin Hendek Üretim Merkezi’mizi görmeleri için davet ediyoruz. Güçlü bir sosyal sorumluluk olarak değerlendirdiğimiz bu iş birliğimizin artarak devam ettirilmesi için 2022 yılında MEB öğretmenlerine yönelik farklı içeriklerde 4 etap Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Programı gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Ayrıca MEB Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı için 2022 yeni müfredatında okutulacak dört kitabın yazımı Daikin iç eğitmenleri ile gerçekleştirilecektir.” dedi.

Atakay, 2021 yılında yaşadığımız pandemi döneminde de eğitime ara vermediklerini vurgularken sözlerine şöyle devam etti: “Pandemi ile 2021 yılında eğitimlerimizin %67’sini online olarak gerçekleştirdik. Uzun soluklu eğitim programlarında ise hibrit uygulamalara yer verdik.  Daikin Türkiye Akademi’de 2021 yılında 32.272 insan/ saat eğitim vererek sektöre katkı sağladık.” dedi.

Tüm Sektöre Örnek Oldu
Daikin Türkiye Akademi’de mesleki ve teknik eğitimlerin yanı sıra tüm paydaşlara yönelik kişisel, mesleki gelişim, liderlik, ürün/teknik, kanunen zorunlu eğitimler ve sürdürülebilirlik eğitimleri düzenleniyor. 2021 yılında 6 bin 528 kişiye toplam 32 bin 272 saat eğitim veren Daikin Türkiye Akademi, kurulduğundan bu yana geçen 9 yılda 46 bin kişinin kişisel, mesleki ve teknik alanda gelişimine katkıda bulundu.

İlgili Haberler