Daikin 3.5 Milyon Euro Yatırımla Ar-Ge Merkezini Büyütüyor

Daikin 3.5 Milyon Euro Yatırımla Ar-Ge Merkezini Büyütüyor

İklimlendirme sektörünün inovatif markası Daikin, Hendek fabrikasındaki AR-GE merkezini büyütmek üzere yeni bir yatırıma gidiyor. Yatırım bedeli 3.5 milyon Euro olarak belirlenen yeni AR-GE merkezi binası; Daikin’in büyüme potansiyelinin bir uzantısını oluştururken aynı zamanda yeni istihdam da sağlayacak. Halen 2 bin 700 metrekarelik bir alanda çalışmalarını sürdüren Daikin AR-GE merkezi, yeni binanın yapımıyla 6 bin metrekarelik bir büyüklüğe ulaşacak. 2024 yılı Nisan ayında hizmete girmesi planlanan yeni AR-GE merkezi binası için şirket 3.5 milyon Euro yatırım yapacak.

Yeni ihtiyaçlarla her geçen gün büyüyen ve çeşitlenen iklimlendirme pazarına üstün teknolojili ve çevreci ürünleriyle yön veren Daikin, Türkiye’deki AR-GE yatırımlarına bir yenisini ekliyor. Hendek’te bulunan fabrikasına yeni bir AR-GE merkezi inşa etmek için gerekli çalışmaları tamamlayan Daikin, 2023 yılının Nisan ayında yeni AR-GE merkezi binasının yapımına başlayacak. Halen 2 bin 700 metrekarelik bir alanda çalışmalarını sürdüren mevcut AR-GE merkezi, yeni yatırımla birlikte 6 bin metrekarelik bir büyüklüğe ulaşacak. 2024 yılı Nisan ayında devreye alınması planlanan yeni AR-GE merkezi binasının yatırım bedeli ise 3.5 milyon Euro olarak belirlendi.

2023 yılı Nisan ayında inşasına başlanacak olan yeni AR-GE merkezi binası 4 bin 500 metrekare olarak tasarlandı. Mevcut AR-GE merkezi binasının bin 200 metrekarelik kısmı yeni yapılacak binaya taşınacak. Böylece potansiyel büyümenin getireceği yeni montaj ve AR-GE alanı ihtiyacı karşılanmış olacak. AR-GE çalışanlarının ofis alanını iyileştirecek olan yeni bina aynı zamanda potansiyel büyüme doğrultusunda hem üretim hem Ar-Ge alanındaki istihdam artışına da yanıt verecek. Bölgenin en güçlü AR-GE merkezlerinden biri olarak hizmet veren merkezde bugüne kadar Türkiye, Avrupa, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve CIS ülkeleri için bireysel veya merkezi sistemlere yönelik split klimalar, doğalgazlı kazan ve kombiler, kanal ve kaset tipi fancoiller ile klima santralleri geliştirildi.

Ar-Ge ve İnovasyonla Büyüyor
İnovasyona verdiği önem sayesinde sektörünün standartlarını belirleyen bir konuma ulaşan Daikin, kendine ait buluşlara ve kullanımını dünyaya açtığı birçok patente sahip. AR-GE ve inovasyonu kurum kültürünün bir parçası haline getiren şirket, bulunduğu her bölgede AR-GE’ye büyük yatırımlarda bulunuyor. Daikin 3.5 milyon Euro yatırım ile hayata geçireceği Hendek’teki yeni AR-GE merkezi binası yatırımı  ile F25 hedefleri sonrası genişleme ihtiyacını karşılamayı ve bu alanda yeni istihdamlar yaratmayı hedefliyor.

İlgili Haberler

Daikin, Yerli Üretim Yeni Icon Premix Kombi Modeli İle Ürün Gamını Genişletmeye Devam Ediyor

Daikin, Yerli Üretim Yeni Icon Premix Kombi Modeli İle Ürün Gamını Genişletmeye Devam Ediyor

İnovatif ürünleriyle iklimlendirme sektörünün trendlerini belirleyen dünya devi Daikin, Sakarya Hendek’te ürettiği ısıtma grubundaki yeni ürünü…
Klimalar Isıtma Moduna Geçiyor, Split Klimalar İle Tasarruflu Isınma Sunuluyor

Klimalar Isıtma Moduna Geçiyor, Split Klimalar İle Tasarruflu Isınma Sunuluyor

Yeni nesil inverter teknolojisine sahip Daikin split klimalar verimli bir soğutmanın yanı sıra verimli bir ısıtma…
Daikin Bu Yıl da Zirveyi Kimseye Kaptırmadı: Alfa Awards Soğutma Kategorisinde Birincilik Ödülüne Hak Kazandı

Daikin Bu Yıl da Zirveyi Kimseye Kaptırmadı: Alfa Awards Soğutma Kategorisinde Birincilik Ödülüne Hak Kazandı

Avrupa’da 50. yılını kutlayan ve Japonya’da 100. yılını kutlayacak olan iklimlendirme sektörünün öncü markalarından Daikin, sektördeki…