Çukurova Isı’nın Sulu Radyant Teknolojisi, Isıtmada Yüzde 30 Daha Tasarruflu

Çukurova Isı’nın Sulu Radyant Teknolojisi, Isıtmada Yüzde 30 Daha Tasarruflu

Devir tasarruf devri. Özellikle enerji maliyetlerinin yükseldiği şu günlerde tasarruf etmek oldukça önemli.
İşletmeler, enerji sarfiyatında yüzde 60 ila 80 oranında paya sahip olan ısıtma sistemlerinde doğru teknoloji kullanarak tasarruf etme arayışında. Çevreye duyarlı, tasarruflu, konforlu ve uygulama kolaylığı sunan ısıtma çözümleri daha çok tercih ediliyor.
Çevre dostu ve verimli radyant teknolojileri ile ısıtma sektörüne öncülük eden Çukurova Isı, sulu radyant panel ürün grubu ile işletmelere, tasarrufu ve konforu aynı anda vadediyor.

Enerji maliyetlerinin yükseldiği günümüz dünyasında tasarruf her alanda öncelikli tercih kriterleri arasında yer alıyor. İşletmelerde konfor sağlayan ve böylece verimliliğin artmasında önemli bir paya sahip olan ısıtma sistemlerinin seçiminde de tasarruf, konfor kadar önemli bir seçim kriteri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebeple son yıllarda işletmelerde tasarruflu ısıtma çözümlerine olan talep hızla artıyor. Bu noktada karşımıza çıkan en çevreci ve en tasarruflu ürünlerin başında “sulu radyant panel”ler geliyor.
Enerji sarfiyatını yüzde 30 düşürüyor.

Çevre dostu ve verimli radyant teknolojileri ile ısıtma sektörüne öncülük eden Çukurova Isı, sulu radyant ürün grubu ile işletmelerde ısıtmadan kaynaklı enerji sarfiyatından yüzde 30’lara varan oranlarda tasarruf sağlıyor.
“Sürdürülebilir yarınlar” hedefiyle çalışan Çukurova Isı, sulu radyant panel ürün grubu ile fabrikalar, depolar, hangarlar, spor salonları, havalimanları, ofisler, oteller, okullar ve hastanelerde enerji maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

Isıtmada maksimum konfor elde ediliyor
Isı transferi su ile sağlanan “sulu radyant panel”lerden çıkan ışınlar, ısı transferi hava ile sağlanan sistemlerden farklı olarak hava hareketlerinden etkilenmiyor. Doğrudan ortamdaki makinelere, insanlara ve zemine çarparak, ısı enerjisine dönüşen ışınların, tüm alan içerisine eşit olarak dağılmasıyla ısıtmada maksimum konfor elde ediliyor. Bu çalışma prensibi sayesinde hissedilen sıcaklığın, gerçek sıcaklıktan fazla olması ise enerji verimliliğini yüzde 30’lara varan oranlarda artırıyor.

Ayrıca EN 12831 standardına uygun olarak üretilen radyant paneller vasıtasıyla yapıların ısı ihtiyacı, hava ısıtmalı sistemler için gereken ısıdan 3°C daha düşük oluyor. Daha düşük ısı gereksinimi de aynı konfor şartlarının daha az enerji ile sağlanmasında önemli rol oynuyor.

Doğa dostu çözümler arasında yer alıyor
Sulu radyant panel ürün grubu, doğaya herhangi bir zararlı gaz salınımı yapmadığı için de doğa dostu çözümler arasında yer alıyor. Çevreci ve verimli sulu radyant paneller, bu özellikleri ile tüm dünyada en çevreci ısıtma teknolojisine sahip ürünlerden biri olarak kabul ediliyor.

Bakım maliyetlerini düşürüyor
Sıcak havayla ısıtma sağlayan sistemlerden farklı olarak elektrikle çalıştırılan fanlara ihtiyaç duymayan “sulu radyant panel”lerin çalışma prensibinin kazan ve sirkülasyon pompası ile sınırlı olması da hem işletme hem de bakım maliyetleri açısından avantaj sağlıyor.

Enerjiden, zamandan ve yerden tasarruf sağlıyor
İşletmelere uygulamada da avantaj sağlayan “sulu radyant panel”ler, 10 bin metrekare bir tesise bir hafta veya on gün içerisinde uygulanabiliyor. Tavana monte edilen radyant paneller, çalışma sahasında ekstra yer kaplamıyor. Böylece işletmelere; enerjiden, zamandan ve yerden tasarruf sağlıyor.

İlgili Haberler

Soğuklarda Evde Açık Hava Keyfi Yaşamanın Harika Yolu

Soğuklarda Evde Açık Hava Keyfi Yaşamanın Harika Yolu

Evlerimizin bahçe, balkon ve terasları sıcak havalarda ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte keyifli zamanlar geçirdiğimiz alanların başında…
İşletmelerin En Büyük Kurtarıcısı “Sulu Radyant Panel”

İşletmelerin En Büyük Kurtarıcısı “Sulu Radyant Panel”

Enerji maliyetlerini düşürmek ve çevre dostu bir yaklaşımla hareket etmek isteyen işletmelerin önceliği ısıtma sistemleri oluyor.…
Enerji Krizi ve Sanayideki GES Uygulamaları, Elektrikli Isıtıcı Pazarını Yüzde 30 Büyüttü

Enerji Krizi ve Sanayideki GES Uygulamaları, Elektrikli Isıtıcı Pazarını Yüzde 30 Büyüttü

Küresel enerji krizi neticesinde artan enerji maliyetleri, sanayicinin güneş enerjisi santrallerine (GES) ilgisini artırdı. Öz tüketim…