CLIVET’den Aynı Anda Isıtma ve Soğutma Sağlayan Multi Function Soğutma Grubu

CLIVET’den Aynı Anda Isıtma ve Soğutma Sağlayan Multi Function Soğutma Grubu

55 yıllık tecrübesi ile iklimlendirme sektörünün öncü firmalarından Form Şirketler Grubu, İtalya menşeili Clivet marka soğutma grupları ile farklı merkezi iklimlendirme ihtiyaçlarına verimli ve işlevsel çözümler sağlıyor. Clivet’in yeni Multi Function (MF) seri Hava Soğutmalı ve Su Soğutmalı Soğutma Grupları, aynı anda ısıtma ve soğutma ihtiyacının olduğu otel, iş merkezi, hastane, endüstriyel tesis gibi yapıların bu ihtiyacını tek cihaz ile karşılıyor.

Form Şirketler Grubu iştiraki Form Endüstri Ürünleri’nin 10 yıldır Türkiye’deki temsilciliğini sürdürdüğü Clivet marka soğutma grupları; son teknoloji donanımları, işlevsel ve enerji verimli sistemleri ile yapıların farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sağlıyor. Clivet’in yeni Multi Function (MF) Soğutma Grupları, aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretebilme kabiliyetiyle, aynı yapı içerisinde bulunan ancak aynı anda ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mahallerin bu ihtiyaçlarını tek cihaz üzerinden karşılıyor. Özellikle aynı anda ısıtma ve soğutmanın yani dört borulu sistemin ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm sağlıyor. MF Heat Pump sistemler ısıtma çalışmasında, klasik kazan sistemi ile karşılaştırıldığında enerji tasarrufu, ortalama % 50 CO2 emisyonu, alternatif yenilenebilir kaynakların kullanılması, düşük bakım maliyetleri, çalışma güvenilirliği, fosil yanma olmadığından baca ihtiyacının bulunmaması ve emisyonlar üzerinde periyodik kontrollerin ortadan kalkmasını sağlaması gibi pek çok avantaja sahip.

Clivet SPINchiller³ MF Multi Function Hava Soğutmalı Soğutma Grubu, 300 ila 1.450 kW’lık kapasite aralığına sahip. Eş zamanlı kullanımda ise 7,83’e kadar küresel verimlilik değerlerine ulaşıyor. Farklı hava koşullarında, geniş kullanım alanı sunan bu ürün, +55°C-60°C’ye kadar sıcak su üretimi sağlayabiliyor; aynı zamanda -10°C ila +48°C’lik dış ortam sıcaklıklarında genişletilmiş çalışma aralığına sahip.

Yıllık çalışma sonucu gerçekleşen enerji tasarrufunun hesaplanmasını kolaylaştıran kullanıcı dostu işlevlere de sahip olan Clivet Multi Function Soğutma Grubu, ünite faaliyetlerine ve olası arızalara ilişkin tüm verileri bünyesinde kaydediyor ve müdahale gerektiren durumların anında tespit edilmesini sağlıyor. Bununla birlikte Clivet MF, standart olarak sunulan yüksek verimli scroll kompresörler, yüksek verimli ısı değiştiricileri sayesinde piyasadaki en yüksek enerji verimliliği değerine sahip. Hem ısıtma, hem de soğutma için tek bir sistem kullanılması sayesinde, mekanik odaların hacminden tasarruf sağlar.

Ürünün, hem 4 borulu hem de 2 borulu olarak sistem konfigürasyonu yapılabiliyor. 4 borulu sistemde; yıl boyunca bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretim imkanı sunuyor. Soğutma ve ısıtmanın aynı anda yapıldığı dönemlerde soğutma ve ısıtma eşanjörleri kendi içinde ısı geri kazanım yapıyor ve böylelikle ısıtma bedava sağlanarak yüksek verimlilik elde ediliyor. 2 borulu sistemde ise; ihtiyaca göre ya soğuk su ya da sıcak su üretiliyor. Soğutma çalışmasında, total heat recovery sayesinde bedava kullanım sıcak suyu veya ısıtma amaçlı sıcak su üretme imkanı da bulunuyor.
Clivet Multi Function Soğutma Gruplarının Hava Soğutmalı versiyonunun yanı sıra Su Soğutmalı versiyonu da alternatif olarak sunulabiliyor.

İlgili Haberler

OPS Mall’un Havası LENNOX ile Değişiyor

OPS Mall’un Havası LENNOX ile Değişiyor

2019 yılından itibaren Lennox marka paket klimaların lisanslı üretimini yerli olarak gerçekleştiren Form Endüstri Ürünleri firması, uzun…
Granada Luxury Red Otel’in İklimlendirme Tercihi; Mitsubishi Heavy

Granada Luxury Red Otel’in İklimlendirme Tercihi; Mitsubishi Heavy

Üstün Japon teknolojisiyle Form kalitesini bir araya getiren Form MHI Klima Sistemleri, Alanya’da Avsallar bölgesinde yer…
Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisliği Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”

Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisliği Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”

Form Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedi Korun, bilgi birikimi ve tecrübesiyle tam 70 senedir…