Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Clivet ile Yüksek Verimli İklimlendirme Çözümleri

Form Şirketler Grubu çatısı altında bulunan Form Endüstri Ürünleri’nin 13 yıldır Türkiye’deki temsilciliğini sürdürdüğü Clivet soğutma grupları; son teknoloji donanımları, işlevsel ve enerji verimli sistemleri ile yapıların farklı iklimlendirme ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sağlıyor.

Clivet Soğutma Grupları ile Yüksek Verimliliğe Sahip İklimlendirme
Clivet 30 yılı aşkın deneyimiyle farklı ticari, endüstriyel ve konut uygulamalarına sunduğu çözümlerle yıl boyu yüksek enerji verimliliği sağlıyor. Clivet’in doğaya saygılı R32 soğutucu akışkanı kullanan inverter scroll soğutma grupları ve ısı pompaları 100 kW’a kadar; multiscroll soğutma grupları ve ısı pompaları ise 675 kW’a kadar kapasite aralığı sunuyor. Enerji tüketimi ve sera gazı emisyonu düşük olan soğutucu gazları kullanan inverter vidalı soğutma grupları ise 1,520 kW’a kadar kapasite aralığı ile tercih ediliyor.

Clivet Su Soğutmalı Isı Pompası ile 65°C sıcak su üretimi
500 kW’tan 1,500 kW’a kadar kapasite aralığıyla merkezi soğutma için ideal bir çözüm sunan Clivet su soğutmalı ısı pompası; +65 °C’ye kadar sıcak su üretimi sağlayabiliyor. Sadece soğutma/ısıtma ve heat pump seçeneklerine sahip inverter çift vidalı kompresörler ise taşmalı evaporatore kıyasla soğutucu şarjını yüzde 40 azaltıyor.

Clivet MultiFunction: Aynı Anda Bağımsız Soğutma ve Isıtma
Clivet Multifunction üniteler hava soğutmalı, su soğutmalı, scroll – vidalı –VFD kompresör seçenekleri ve 50 kW ile 1,000 kW arasında geniş kapasite aralığı ile tüketicilere birçok alternatif sunuyor.

Eurovent sertifikalı bu ürünler, aynı anda bağımsız olarak soğuk ve sıcak su üretebilme kabiliyetiyle ısıtma ve soğutma ihtiyacı bulunan farklı mekanların ihtiyaçlarının tek cihaz üzerinden karşılanmasına olanak tanıyor. Özellikle aynı anda ısıtma ve soğutmanın yani dört borulu sistemin ihtiyaç duyulduğu otel, iş merkezi uygulamaları ve endüstriyel uygulamalarda optimum çözüm sağlıyor.

MF Heat Pump sistemler, ısıtma çalışmasında klasik kazan sistemi ile ortalama yüzde 50 oranında enerji tasarrufu sağlıyor. Bununla birlikte alternatif yenilebilir kaynakların kullanılması ve düşük bakım maliyetleriyle kullanıcılara büyük avantajlar sunuyor.

İlgili Haberler

OPS Mall’un Havası LENNOX ile Değişiyor

OPS Mall’un Havası LENNOX ile Değişiyor

2019 yılından itibaren Lennox marka paket klimaların lisanslı üretimini yerli olarak gerçekleştiren Form Endüstri Ürünleri firması, uzun…
Granada Luxury Red Otel’in İklimlendirme Tercihi; Mitsubishi Heavy

Granada Luxury Red Otel’in İklimlendirme Tercihi; Mitsubishi Heavy

Üstün Japon teknolojisiyle Form kalitesini bir araya getiren Form MHI Klima Sistemleri, Alanya’da Avsallar bölgesinde yer…
Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisliği Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”

Form Şirketler Grubu Onursal Başkanı Bedi Korun’a Makine Mühendisliği Odası’ndan “Meslekte 70. Yıl Ödülü”

Form Şirketler Grubu’nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Bedi Korun, bilgi birikimi ve tecrübesiyle tam 70 senedir…