“Çatıda Sızıntı Var” Şikâyetini Ortadan Kaldıran Çözüm

“Çatıda Sızıntı Var” Şikâyetini Ortadan Kaldıran Çözüm

Çukurova Isı, binaların ve endüstriyel tesislerin çatılarında ki; boru, tel, kablo, profil gibi malzemelerin montajında yüksek sızdırmazlık sağlayanMaster Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” ile hem yapıları koruyor hem de yapı içerisinde güvenli yaşam alanları sunuyor.

Yaşamı ve bütçeyi olumsuz etkiliyor
Su sızıntısının yaşam alanlarında neden olduğu tahribat, günlerce süren tadilatlar ve yüksek tadilat giderleri, hem konutlarda hem de endüstriyel tesislerde yaşamı ve bütçeyi olumsuz etkiliyor. Çatılardan kaynaklı bir diğer sorun ise gaz sızıntıları oluyor. Üstelik gaz sızıntısı fark edilemediğinde hayatı tehdit ediyor. Ancak çatılarda ki; boru, tel, kablo, profil gibi malzemelerin montajında gerekli önlemler alındığında çatılardan kaynaklı olarak oluşabilecek su ve gaz sızıntılarını önlemek mümkün hale geliyor. Bina çatılarında ki tesisat malzemelerinin montajında kullanılan “çatı sızdırmalık elemanı” ile yüksek sızdırmazlık sağlanabiliyor.

Amerikan “Aztec Washer Company” firmasının Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Çukurova Isı, “Master Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” ile binaların ve endüstriyel tesislerin; ısıtma-soğutma ventleri ve çıkış ekipmanlarının, elektrik kablosu giriş noktalarının, güneş enerjisi kolektörü borularının, TV antenlerinin, kat içinden geçen boruların ve paratoner gibi malzemelerin çatıya montajında yüksek sızdırmazlık sağlıyor. Böylece hem yapıları koruyor hem de yapı içerisinde güvenli yaşam alanları sunuyor.

Sızdırmazlığı garanti ediyor
“Master Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” özel dizayn edilmiş körük ve bükülebilir taban yapısı sayesinde her türlü yüzey biçimine ve çatı eğimine kolayca uyum sağlıyor. İçinden 3 mm’lik bir kablo geçecek kadar küçük bir kesitten başlayarak, 7/24 mm’lik bir baca veya boru geçecek keside kadar farklı boyutlarda üretilen Master Flash, silikon veya EPDM malzemesinden imal ediliyor. Bu sayede ozon ve ultraviyole ışınlarından etkilemeden dış ortam şartlarında uzun yıllar kullanım imkânı sunuyor. Tabanı, esnekliği sağlayan ve korozyona karşı koyan uzun ömürlü alüminyum alaşımdan yapılan “Master Flash çatı çıkış sızdırmazlık elemanı” tabanla, uygulama yüzeyi arasına yerleştirilen silikon yardımıyla sızdırmazlığı garanti ediyor.

Standart EPDM malzemeden imal edilen modeller, -55 °C’ den +135°C’ ye kadar, silikondan imal edilen modeller ise -74 °C’ den +260 °’C’ye kadar ekstrem koşullarda kullanılabiliyor.

İlgili Haberler

Soğuklarda Evde Açık Hava Keyfi Yaşamanın Harika Yolu

Soğuklarda Evde Açık Hava Keyfi Yaşamanın Harika Yolu

Evlerimizin bahçe, balkon ve terasları sıcak havalarda ailemiz ve sevdiklerimizle birlikte keyifli zamanlar geçirdiğimiz alanların başında…
İşletmelerin En Büyük Kurtarıcısı “Sulu Radyant Panel”

İşletmelerin En Büyük Kurtarıcısı “Sulu Radyant Panel”

Enerji maliyetlerini düşürmek ve çevre dostu bir yaklaşımla hareket etmek isteyen işletmelerin önceliği ısıtma sistemleri oluyor.…
Enerji Krizi ve Sanayideki GES Uygulamaları, Elektrikli Isıtıcı Pazarını Yüzde 30 Büyüttü

Enerji Krizi ve Sanayideki GES Uygulamaları, Elektrikli Isıtıcı Pazarını Yüzde 30 Büyüttü

Küresel enerji krizi neticesinde artan enerji maliyetleri, sanayicinin güneş enerjisi santrallerine (GES) ilgisini artırdı. Öz tüketim…