Büyük Projelerde Pa-Flex İmzası

Büyük Projelerde Pa-Flex İmzası

Ankara/Temelli’ de dev bir laboratuvar üssü kurmaya hazırlanan Türk Standartları Enstitüsü (TSE), PA-FLEX markalı elastomerik kauçuk köpüğü yalıtım levhalarını tercih etti. 3.500 metrekare PA-FLEX elastomerik levha çeşitlerinin tercih edildiği proje için TSE, 120 milyon liralık yatırımıyla Temelli’yi Orda Doğu ve Balkanların test ve eğitim merkezi haline getirmeyi hedefliyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Temelli Kompleksi yaklaşık 100 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Komplekste yer alan tüm bina inşaatları, mekanik ve elektrik tesisatları, altyapı işleri, dahili yollar, kanalizasyon ve yağmur suyu drenajları, çevre düzenleme işleri, tesisat galerisi, otopark, peyzaj ve ağaçlandırma için yaklaşık 120 milyon lira ön maliyet hesaplandı.

TSE bu yatırımla Avrupa’da yalnızca birkaç ülkede olan, Orta Doğu ve Balkanlarda hiç bulunmayan dev bir laboratuvar üssünü Türkiye’ye kazandırmayı hedefliyor.

Gelişmiş teknoloji konulardaki ihtiyaçlara yanıt verecek komplekste 14 farklı laboratuvar bulunacak.

Kimya, gıda, yapı malzemeleri, makina ve malzeme, elektrik/elektronik, bio-uyumluluk, EMC ve akustik, enerji sistemleri, asansör test merkezi, çevre şartları, tekstil ve nanoteknoloji, formaldehit ve organik bileşikler analiz, yüksek güç ve gerilim ile yüksek gerilim direkleri laboratuvarlarının yer alacağı üste Ankara Araç Kontrol Merkezi de yer alacak.

Komplekste laboratuvarlar harici 600 kişilik konferans salonu, teknik kurul salonu, genel arşiv, uluslararası akreditasyon kuruluşlarının ofisleri, kütüphane, Ar-Ge ve teknoloji alanları, Türk sanayisinde önem arz eden ve uzun yıllar kullanılmış laboratuvar cihazlarının sergileneceği kamuya açık müze, sağlık, spor merkezi, kreş, yemekhane, mutfak ve teknik merkezler de yer alacak.

Türkiye’nin ‘’ilk uygulamalı eğitim merkezi’’ olmayı hedefleyen komplekste ulusal ve uluslararası bazda sanayicilere, üreticilere, hizmet sektörüne, akademisyenlere, kamu kurum ve kuruluşlarına yönelik uygulamalı laboratuvar, kalibrasyon ve Ar-Ge amaçlı uygulamalı eğitimler de verilecek. Bu eğitimlerle beraber; enerji verimliliği, organik tarım ve hayvancılık, bilgi güvenliği, helal gıda, kalite sistemleri gibi alanlar için de verilecek olan eğitimler yer alacak.

Bunların yanı sıra, ISO,CENELEC, IEC, CEN gibi uluslararası ve bölgesel standart kuruluşlarının irtibat ofislerinin yer alacağı bir koordinasyon merkezi de oluşturulacak.

Yüksek kalitesi, mukavemeti ve dayanıklılığı ile projelerde tercih edilmeye devam eden PA-FLEX elastomerik kauçuk köpüğü yalıtım levhaları yurt içi ve yurt dışı olmak üzere her alanda ve projelerde yer almaya devam ediyor.

İlgili Haberler

Pa-Flex Kauçuk, Aquatherm Moscow 2024 Fuarındaki Yerini Aldı

Pa-Flex Kauçuk, Aquatherm Moscow 2024 Fuarındaki Yerini Aldı

Ülkemizi kendi alanında başarıyla temsil eden Pa-Flex Kauçuk, Aquatherm Moscow 2024 fuarında uluslararası ziyaretçilerin ilgi odağı…
Rams Denizkent Projesinin Tercihi Pa-Flex

Rams Denizkent Projesinin Tercihi Pa-Flex

Şehrin karmaşasından uzak, doğa ile iç içe olan Rams Denizkent Projesinin ısı yalıtım tercihi Pa-Flex oldu…
Pa-Flex 14-17 Kasım Tarihlerinde İspanya/Madrid’de Düzenlenen Climatizacion and Refrigeracion Fuarındaki Yerini Aldı

Pa-Flex 14-17 Kasım Tarihlerinde İspanya/Madrid’de Düzenlenen Climatizacion and Refrigeracion Fuarındaki Yerini Aldı

Pa-Flex markası ile üretilen elastomerik kauçuk köpüğü boru ve levhalar ile  beraber yardımcı ürünleri de Madrid…