Baymak Duotec Compact Lansmanı ve 2019 Yılının İlk Bölge Buluşmasını Gerçekleştirdi

Baymak Duotec Compact Lansmanı ve 2019 Yılının İlk Bölge Buluşmasını Gerçekleştirdi

Baymak’ın geleneksel hale gelen bölge buluşmaları 2019 yılında Marmara Bölge Buluşması ile Swissotel Bosphorus İstanbul’da başladı. Marmara Bölgesi’nden toplam 500 bayi, tesisatçı ve sektör temsilcisinin katıldığı buluşmanın gündeminde Baymak’ın piyasaya yeni sunduğu tam yoğuşmalı kombisi Duotec Compact ve gelecek hedefleri vardı. Baymak CEO’su Ender Çolak, 2018 yılının Baymak için büyüme yılı olduğunu söylerken, 50. yılında da yatırımlarına hız kesmeden devam edeceklerinin altını çizdi. Ünlü spor yorumcuları Metin Tekin, Bağış Erten ve Fuat Akdağ ise keyifli sohbetleriyle etkinliğe renk kattı.

Baymak CEO’su Ender Çolak’ın ev sahipliğinde gerçekleşen Marmara Bölgesi Bayi Buluşması, Swissotel Bosphorus İstanbul’da gerçekleşti. İstanbul, Bursa, Kocaeli, Düzce, Bolu, Zonguldak, Sakarya, Tekirdağ ve Karabük illerinden gelen 500 bayi, tesisatçı ve sektör temsilcisi ile gerçekleşen buluşmada konuşan Baymak CEO’su Ender Çolak, yüzde 30 büyüme ile kapattıkları 2018’in ardından 2019 yılında yeni projeler ve ihracatla büyümeye devam edeceklerini söyledi. Baymak’ın 2019 itibariyle yarım asrı geride bıraktığını söyleyen Çolak, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “2018 yılında iklimlendirme sektöründe ErP ve yoğuşmalı teknolojisi konuşuldu. Biz ise 5 yıldır yaptığımız yatırımlarla yoğuşmalı teknolojisinde ön plana çıktık. Bu süreç içerisinde yaptığımız 17 milyon Euro yatırımla hem yurt içinde hem de yurt dışında Türkiye’nin inovatif teknoloji markası olduk.”

“Son 6 yıldır her sene çift haneli büyümemizin yanı sıra aynı 6 yıllık dönemde cirodaki %106’lık artış güçlü büyümemizin en önemli göstergesi. Bu başarının bir parçası olan bayilerimizle her zaman bir araya gelerek güçlü bir bağ oluşturduk. Bizim için bu ailenin bir parçası olmak rakamlardan önce güvenilir, samimi, adil, yenilikçi, şeffaf ve dürüst olmayı gerektiriyor. 2019 yılında da Türkiye’de her eve bir Baymak girmesi için bu büyük aileyle yolumuza hızla devam edeceğiz.”

İhracatta Hedef Büyük

BDR Thermea’nın çatısı altında Almanya, Fransa, Amerika ve Rusya başta olmak üzere çeşitli ülkelere boyler, kazan ve kombi üretilmeye başlandığını dile getiren Ender Çolak “Çalışmalarımızla bu yıl ihracatta Euro bazında yüzde 15 oranında ciddi bir artış bekliyoruz” dedi.

Baymak’ın gelecek vizyonunun dünyada hızla değişen enerji politikaları çerçevesinde şekillendiğini dile getiren Çolak sözlerine şöyle devam etti; “Avrupa başta olmak üzere elektriğe hızlı bir geçiş yaşanırken konutlarda da ısıtma ve soğutma ihtiyacı ısı pompası gibi elektrikli ürünlerle sağlanmaya başladı. Önümüzdeki 10 yılda, Avrupa’da ısı pompası pazarının dört katına çıkmasını bekliyoruz. Bu değişimin Türkiye’yi de etkilemesi kaçınılmaz. Biz de Baymak olarak yoğuşma teknolojisinde olduğu gibi ısı pompasında da öngörülü bir planlamayla Türkiye’de bu pazarın lideri olmak için çalışmalarımıza ağırlık veriyoruz. BDR Thermea’nın bu alanda lider Techneco şirketini satın alması grup olarak bizi daha da ileriye taşıdı. Önümüzdeki dönemde Techneco iş birliğiyle yeni ürünler ve teknolojileri görmeye devam edeceğiz. Tüm bu yatırımlarımızın yanında vazgeçilmezimiz olan dijital dönüşümü de yakından takip ediyoruz. Tam anlamıyla müşterimizin hayatını kolaylaştırmak ve müşteri deneyimini mükemmelleştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz.”

Toplantıda konuşan Baymak Türkiye Bayi Kanalı Satış Müdürü Çetin Bitirgiç ise Baymak’ın 2018 yılı sonuçları, ürün grupları ve yeni kampanyaları hakkında bilgiler paylaştı. 2018 yılında 2017 yılına göre yurtiçi satışlarda ciro bazında %27 büyüme gerçekleştiğini söyleyen Bitirgiç, adetsel bazde toplam kombide yüzde 9 büyüme yakalarken yoğuşmalı kombide yüzde 17, panel radyatörde yüzde 49, geleceğin iklimlendirme teknoloji olarak adlandırılan ısı pompasında ise yüzde 13 oranında bir büyüme yakaladıklarını ifade etti. Baymak’ın başarısının ardında bayi yapılanmasının büyük bir paya sahip olduğunu söyleyen Bitirgiç, “2018 yılında 153 yeni bayiyi ailemize kattık. Baymak’ın bünyesinde kombiden kazana, termosifondan radyatöre, ısı pompasından güneş kolektörlerine kadar birçok ürün seçeneği bulunuyor. Bu ürün çeşitliliği sayesinde Baymak bayileri sadece ısıtma değil dört mevsim ürün gamımız ve akıllı teknoloji ürünlerimizde her mevsim satış yapabiliyor. Bunun yanı sıra tüketiciye en kaliteli hizmeti vermek için ülke genelinde bulunan 286 servis ve 900’ün üzerindeki servis teknisyeni ile yaygın bir servis ağına sahibiz. Sadece 2018 yılında, 40 ilde 2610 katılımcı ile 14 farklı ürün hakkında 485 saat eğitim gerçekleştirdik. 2019 yılında da bu eğitimlerimize devam edeceğiz” dedi.

Ürün Grup Müdürü Rıdvan Öksüz ise konuşmasında yoğuşmalı kombi teknolojisi ve Enerji Verimliliği Direktifi hakkında bilgi verdi. Yoğuşma teknolojisi ile sezonsal olarak yüzde 94’e varan verim sağlandığını söyleyen Öksüz, “Baymak olarak tam yoğuşmalı kombi ailemiz her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Son olarak pazara sunduğumuz Duotec Compact’la daha küçük, daha verimli, uzun ömürlü ve çevreci bir kombiyi tüketici ile buluşturduk. Bu yıl tasarımı ve teknolojisi tamamen Baymak’a ait olan yeni bir kombiyi de pazara sunarak sadece Türkiye’de değil Baymak markasıyla dünya pazarında varlığımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

2019 yılının ilk bayi buluşmasının konukları ise Metin Tekin, Bağış Erten ve Fuat Akdağ oldu. Ekranların sevilen spor yorumcuları gerçekleştirdiği Talk Show’da maç görüntülerini, sporcu ve teknik direktörleri mizahi bir üslupla yorumlayarak misafirlere keyifli anlar yaşattı.

İlgili Haberler

Daha Verimli Klima Kullanımı İçin Bu Konulara Dikkat!

Daha Verimli Klima Kullanımı İçin Bu Konulara Dikkat!

Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde tüketicilerin gündeminde mevcut klimalarının bakımı ya da klima satın almak var.…
Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

İklimlendirme sektöründe 55 yıllık geçmişe sahip olan Baymak’ın Genel Müdürlük görevine Ülkü Özcan atandı. Çok uluslu…
Kombide Atık Su Sorununa Çevreci Çözüm

Kombide Atık Su Sorununa Çevreci Çözüm

İzmir’de Başlayan Sosyal Sorumluluk Projesinde Hedef Tüm Türkiye Sürdürülebilirlik yaklaşımı çerçevesinde İzmir’de bir kurumsal sosyal sorumluluk…