Baymak Akademi Yılın İlk Yarısında 1850 Sektör Profesyoneline Eğitim Verdi

Baymak Akademi Yılın İlk Yarısında 1850 Sektör Profesyoneline Eğitim Verdi

Sektörde sadece bugünün değil geleceğin ihtiyaçlarını da gündeminde tutan Baymak, eğitimin gücünü kullanarak teknik donanıma sahip ve hizmet sürecinde yüksek memnuniyet odaklı bir çalışan profili yaratmak için çalışmalarına devam ediyor. İklimlendirme sektöründe özellikle sahada eksikliği hissedilen vasıflı iş gücünü, destek eğitimlerle kalifiye hale getirmeyi ve hizmet kalitesinin artmasına katkı sağlamayı hedefleyen Baymak Akademi’de, bu yılın ilk altı ayında 1850 sektör profesyoneli, 178 saat eğitim aldı.

Çalışanlarının gelişimi ve bulundukları sektöre katkıları için güncel eğitimlerle desteklenmesi, şirketlerin sürdürülebilir başarısında önemli bir etken. Bu kapsamda kurulan şirket akademileri işgücü ve uzmanlık geliştirme, rekabet üstünlüğü, yenilikçilik teşviki, çalışan sadakati ve motivasyonu gibi faydalar sunuyor. İklimlendirme sektöründe 55 yıllık bir deneyime sahip olan Baymak da 2018 yılından bu yana ‘Baymak Akademi bünyesinde çalışanlarını ve sektör profesyonellerini ücretsiz eğitimlerle destekliyor.

Akademi, dünyadaki ve Türkiye’deki değişimleri yakından takip ederek, geleceğin ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretmeyi ve bu doğrultuda iş ortaklarını geliştirmeyi amaçlıyor. Baymak’ın ürün gamının anlatıldığı eğitimlerde; teknik tüm detaylar veriliyor. Bayi ve satış noktalarında ise ürünlerin tüketiciye yönelik faydaları sıralanırken, montaj sırasında dikkat edilecek noktalar da aktarılıyor.

Ücretsiz Eğitimler Sektörden Yoğun İlgi Görüyor
Eğitimin gücünü kullanarak sektörde sadece bugünün değil, geleceğin ihtiyaçlarını da öngören Baymak, hizmet sürecinde yüksek memnuniyet odaklı bir çalışan profili yaratmak için, Akademi programını sürekli geliştiriyor. Çağrı merkezi, yetkili servis personeli, bayi ve satış kanalı eğitimleri ile proje ve gaz dağıtım firmalarına hazırlanan özel eğitimlerin yanı sıra üniversite ve teknik meslek lisesi öğrencilerine yönelik müfredat paralelinde geliştirilen eğitimler de Baymak Akademi tarafından ücretsiz bir şekilde sunuluyor. Akademide ya da bölgede yüz yüze gerçekleşen eğitimlerin yanı sıra daha geniş bir kitleye ulaşmak amacıyla, çevrimiçi eğitimler de düzenleniyor.

Yılın İlk Yarısında 1850 Kişiye Ulaştı
Baymak Akademi bünyesinde; Ocak – Haziran 2024 tarihleri arasında sektörden toplam 1850 kişiye 178 saat, 84 eğitim verildi. Baymak Satış ve Pazarlama Direktörü Pınar Canlı konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “İklimlendirme sektöründe çalışan bayilerin ve yetkili servislerin eğitimi; güvenlik, kalite, verimlilik, sorun giderme yeteneği, teknolojik gelişmeleri takip etme ve yasal uyum gibi önemli yetkinlikleri arttırıyor. Baymak olarak, ürün ve teknik eğitimlerin yanı sıra fayda sağlayacağını öngördüğümüz konularda da konuk eğitmenler aracılığıyla bilgi aktarımı gerçekleştiriyoruz. Bunlar; kişisel gelişim eğitimleri, profesyonel hayatta iş ortaklarımızın gelişimlerine ve dönüşümlerine katkı sağlamaya yönelik farklı eğitimler oluyor.”

Akademi, Sürdürülebilirlik Stratejisinin Bir Parçası
Küresel ısınma ve teknolojik ilerlemelerin etkisiyle ısıtma ve soğutma sektörünün sürekli değişim ve dönüşüm içerisinde olduğunu vurgulayan Baymak Genel Müdürü Ülkü Özcan, Baymak Akademi’nin, bu değişimlere ayak uydururken sektöre de değer katmak amacıyla kurulduğunu vurguladı. Ülkü Özcan konuyla ilgili şunları söyledi: “İklimlendirme sektöründeki 55 yıllık öncü rolümüzü, 2013 yılında BDR Thermea Group bünyesine katılarak güçlendirdik. BDR Thermea Group’un global sürdürülebilirlik stratejisinde; iklim değişikliğine karşı enerji dönüşümüne öncülük etmek kadar, bu dönüşüme liderlik edecek sektör çalışanlarının yetkinleştirilmesi de önemli yer tutuyor. Baymak olarak biz de bu strateji doğrultusunda ve geliştirdiğimiz yeni iş modelleri sayesinde hizmette farklılık yaratıyoruz. Böylece bulunduğumuz sektörü ve pazar yönlendirici konumumuzu koruyarak yönetim sistemlerine entegre bir şekilde ilerliyoruz. Bu kapsamda Baymak Akademi aracılığıyla uzman kadrolar oluşturarak, ülkemizde eksikliği hissedilen vasıflı iş gücünü eğitim desteğiyle kalifiye hale getirmeyi ve sektördeki dönüşüme önderlik etmeyi amaçlıyoruz.”

İlgili Haberler

Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

Baymak’ın Yeni Genel Müdürü Ülkü Özcan Oldu

İklimlendirme sektöründe 55 yıllık geçmişe sahip olan Baymak’ın Genel Müdürlük görevine Ülkü Özcan atandı. Çok uluslu…
Enerjide Söz Çocukların

Enerjide Söz Çocukların

Baymak Enerji Müzesi Enerji Eğitim Programı’na destek oluyor 2017 yılından bu yana İnformel Eğitim-çocukistanbul işbirliğiyle İstanbul Bilgi Üniversitesi…
Teknik Lise Öğrencileri Baymak Akademi’de  Uygulamalı Eğitimini Tamamladı

Teknik Lise Öğrencileri Baymak Akademi’de Uygulamalı Eğitimini Tamamladı

Baymak Akademi, mesleki ve teknik lise öğrencilerine kapılarını açtı. Öğrenciler teoride gördükleri eğitimleri Baymak Akademi’de uygulamalı…