Avrupa’dan Birincilik Ödülü Alan Projenin Suyu da Ekomaxi Güvencesinde!

Avrupa’dan Birincilik Ödülü Alan Projenin Suyu da Ekomaxi Güvencesinde!

İngiltere’de başarılı gayrimenkul projelerinin belirlendiği International Property Awards’ın Avrupa Gayrimenkul Ödülleri bölgesel yarışmasında ‘En İyi Kamu Hizmeti Mimarisi’ kategorisinde ödüle layık görülen “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri” projesinin de su depolama sistemlerindeki tercihi Ekomaxi oldu.

Ekomaxi, ileri teknoloji GRP modüler su depolama sistemleri ile prestijli projelerin su depolama ihtiyaçlarına güvenli ve işlevsel çözümler sunmaya devam ediyor. İngiltere’de, başarılı gayrimenkul projelerinin belirlendiği International Property Awards’ın Avrupa Gayrimenkul Ödülleri bölgesel yarışmasında ‘En İyi Kamu Hizmeti Mimarisi’ kategorisinde ödüle layık görülen “Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri” projesinin de su depolama sistemlerindeki tercihi Ekomaxi oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde, İstanbul Arnavutköy’de kurulacak Darülaceze Sosyal Hizmet Şehri’nin ana yükleniciliğini ise UNTD İnşaat üstleniyor.

150 bin metrekarelik bir alana kurulan ve 23 blok, 1068 yatak kapasiteli tesisten oluşan projenin Darülaceze sakinlerinin ve koruma altındaki çocukların her türlü ihtiyacının karşılanacağı bir sosyal hizmet şehri olması planlanıyor. Ayrıca proje kapsamında; bir köy kahvesi, restoran, 500 kişilik cami ve aynı bahçe içerisinde kilise ile havra da inşa ediliyor. Proje kapsamında inşa edilen yaşam alanlarının suyu, Ekomaxi’nin modüler GRP su depolama sistemleri iledepolanacak.

Suyu, doğal yapısını bozmadan depoluyor
Geleceğin mühendislik malzemesi olarak tanımlanan SMC’den (cam elyaf takviyeli güçlendirilmiş kompozit) üretilen EkomaxiGRP su depoları, mukavemeti ve yüksek yalıtım katsayısı ile suyu, doğal yapısını bozmadan, güvenle muhafaza ediyor. Aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda dış ortam şartlarından etkilenmeyen GRP Su Depoları, UV ışınlarına karşı yüksek koruma sağlayarak, su içerisinde; yosun, bakteri ve mantar oluşumunu önlüyor. Su, deponun minimum 50 yıllık kullanım ömrü boyunca güvenle muhafaza ediliyor.

GRP panel çözümleri ile su depolama sistemlerine; hızlı, pratik ve güvenli bir yaklaşım getiren Ekomaxi, 5 0C ila +50 0C sıcaklık aralığında depolanan suyun kalitesini ve sertlik derecesini koruyor. Ekomaxi, dünyada içme suyu kalitesinin ölçüm ve kontrol standartlarını belirleyen WRAS (Water Regulations Advisory Scheme) belgesiyle de suyu; kalitesini bozmadan, güvenle depoladığını tescilliyor.

Yüksek müşteri memnuniyeti sunuyor
Orta Doğu, Orta Asya ve Doğu Avrupa’nın en büyük GRP su deposu üretim tesisine sahip olan Ekomaxi; hızlı üretim ve pratik kurulum avantajı sunan kaliteli depolama sistemleri ile yüksek müşteri memnuniyeti sunmaya devam ediyor.

İlgili Haberler

Yağmur Suyu, Türkiye’nin Su Sıkıntısını Yüzde 30 Çözebilir

Yağmur Suyu, Türkiye’nin Su Sıkıntısını Yüzde 30 Çözebilir

Türkiye’de susuzluk tehdidi büyüyor. Kuraklığın önüne geçebilmek için yenilenebilir ve sürdürülebilir bir kaynak olan yağmur suyunu…
İçme Suyunun Kalitesi Nasıl Korunur?

İçme Suyunun Kalitesi Nasıl Korunur?

İçme suyu olarak tüketilen kirli sular nedeniyle dünyada her yıl 502 bin kişi yaşamını yitiriyor. Belediyelerde,…
Avrupa Konutları Ata, Sosyal Tesislerinin Suyunu “Ekomaxi” Güvencesiyle Depolayacak

Avrupa Konutları Ata, Sosyal Tesislerinin Suyunu “Ekomaxi” Güvencesiyle Depolayacak

Su depolama sektörünün öncü markalarından Ekomaxi, “Avrupa Konutları Ata” projesinin de çözüm ortağı oldu. Su depolama…