Ankara YDA Center projesinde Wilo ürünleri tercih edildi

Ankara YDA Center projesinde Wilo ürünleri tercih edildi

Tüm dünyada, yapılardan endüstriyel proseslere, ziraattan genel amaçlı temiz ve kirli su transferine, altyapı yatırımlarından arıtma tesislerine kadar uzanan geniş bir yelpazede kullanılan Wilo pompaları, Türkiye’de de en prestijli proje ve yapılarda tercih ediliyor. Wilo’nun son teknolojiye sahip pompa sistemlerini kullanan projeler arasına Ankara’nın kalbinde yükselen iş ve yaşam merkezi YDA Center da katıldı.

YDA Group tarafından hayata geçirilen, modern tasarımı ve mimarisiyle son dönemin en büyük projelerinden biri olan iş ve yaşam merkezi YDA Center, pompa sistemleri konusunda Wilo ile çalışmayı tercih etti. Yenilikçi mimarisiyle oluşturulan karma yaşam projesinde; 859 adet ofis, 50 adet dükkan, 42 adet restoran/kafe yer alırken, doğu tarafındaki ofis binası toplam 48 kat, batı tarafındaki ofis binası toplam 30 kat olarak yükseliyor. YDA Center projesi aynı zamanda metro ve Ankaray raylı sistemlerinin üzerinde bulunması sebebiyle şehrin ulaşımı en kolay lokasyonlarından biri olma konusunda da dikkatleri üzerine çekiyor.

Wilo Helix V serisi hidroforlar kullanıldı

Wilo’nun son teknolojiye sahip pompa sistemleri, YDA Center’da enerji verimliliği sağlıyor.  Wilo’nun akıllı basınç yükseltme sistemleri ile 165 metre boyunca kesintisiz su temini elde ediliyor. Projede tercih edilen Wilo Helix V serisi hidroforlar, en az su ihtiyacında dahi çözüm oluyor.

Tasarrufun adresi bir kez daha Wilo

Akıllı bina sisteminin frekans konvertörü ile buluşması sayesinde tasarrufun adresi bir kez daha Wilo oldu. Projede yüksek enerji verimliliği elde edebilmek için tüm basınçlandırma sistemleri frekans konvertörlü tercih edildi. Sirkülasyon ve hidrofor pompalarının gün içerisinde değişken kapasite ihtiyaçlarının sağlanabilmesi ve sürekli en yüksek kapasitede çalışmaması için sabit devirli pompalar ile frekans konvertörlü kontrol panolarına yer verildi. Frekans konvertörlü CC-LB ve CC-LC panolarda bulunan pompa sayısı kadar frekans konvertör sürücüsü ile en yüksek verimliliği hedefleyen ve aynı zamanda tam zamanlı otomasyona bağlanabilen sistemler kurularak sistem güvenliği sağlandı.

Atık su terfisinde çözüm: Wilo Drain WS serisi

Projede hijyenik depolu sistemler ile çevreye duyarlı bir tutum sergilendi. Atık su terfisinde koku probleminin yaşanmaması için Wilo’nun Drain WS serisi kullanılarak hem hijyene önem verildi hem de sorunsuz çalışabilecek bir sistem kuruldu. Çözüm ortağı olduğu YDA Center projesinde tam otomasyonlu sistemler kullanan Wilo, enerji tasarrufunu yüksek teknoloji ile harmanlayarak kullanıcıların hayatına sonsuz güven ve değer kattı.

İlgili Haberler

Demir Life’ın Tercihi Wilo’nun Enerji Verimliliği Yüksek Çözümleri Oldu

Demir Life’ın Tercihi Wilo’nun Enerji Verimliliği Yüksek Çözümleri Oldu

Üstün donanımı ile dünya genelinde 150, ülkemizde 30 yılı aşkın tecrübesiyle geleceğin su teknolojisini geliştiren Wilo,…
Ataşehir Modern Projesi’nin Tercihi Wilo Oldu

Ataşehir Modern Projesi’nin Tercihi Wilo Oldu

Su teknolojilerinde dünyanın öncü markası Wilo, verimli ve kaliteli pompa sistemleriyle dev yatırımlara sürdürülebilir çözümleriyle değer…
WILO 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

WILO 2022 Sürdürülebilirlik Raporunu Yayınladı

Su teknolojilerinde dünyanın öncü markalarından Wilo, verimli ve kaliteli pompa sistemleriyle dev yatırımlara sürdürülebilir çözümleriyle değer…