Ankara YDA Center projesinde Wilo ürünleri tercih edildi

Ankara YDA Center projesinde Wilo ürünleri tercih edildi

Tüm dünyada, yapılardan endüstriyel proseslere, ziraattan genel amaçlı temiz ve kirli su transferine, altyapı yatırımlarından arıtma tesislerine kadar uzanan geniş bir yelpazede kullanılan Wilo pompaları, Türkiye’de de en prestijli proje ve yapılarda tercih ediliyor. Wilo’nun son teknolojiye sahip pompa sistemlerini kullanan projeler arasına Ankara’nın kalbinde yükselen iş ve yaşam merkezi YDA Center da katıldı.

YDA Group tarafından hayata geçirilen, modern tasarımı ve mimarisiyle son dönemin en büyük projelerinden biri olan iş ve yaşam merkezi YDA Center, pompa sistemleri konusunda Wilo ile çalışmayı tercih etti. Yenilikçi mimarisiyle oluşturulan karma yaşam projesinde; 859 adet ofis, 50 adet dükkan, 42 adet restoran/kafe yer alırken, doğu tarafındaki ofis binası toplam 48 kat, batı tarafındaki ofis binası toplam 30 kat olarak yükseliyor. YDA Center projesi aynı zamanda metro ve Ankaray raylı sistemlerinin üzerinde bulunması sebebiyle şehrin ulaşımı en kolay lokasyonlarından biri olma konusunda da dikkatleri üzerine çekiyor.

Wilo Helix V serisi hidroforlar kullanıldı

Wilo’nun son teknolojiye sahip pompa sistemleri, YDA Center’da enerji verimliliği sağlıyor.  Wilo’nun akıllı basınç yükseltme sistemleri ile 165 metre boyunca kesintisiz su temini elde ediliyor. Projede tercih edilen Wilo Helix V serisi hidroforlar, en az su ihtiyacında dahi çözüm oluyor.

Tasarrufun adresi bir kez daha Wilo

Akıllı bina sisteminin frekans konvertörü ile buluşması sayesinde tasarrufun adresi bir kez daha Wilo oldu. Projede yüksek enerji verimliliği elde edebilmek için tüm basınçlandırma sistemleri frekans konvertörlü tercih edildi. Sirkülasyon ve hidrofor pompalarının gün içerisinde değişken kapasite ihtiyaçlarının sağlanabilmesi ve sürekli en yüksek kapasitede çalışmaması için sabit devirli pompalar ile frekans konvertörlü kontrol panolarına yer verildi. Frekans konvertörlü CC-LB ve CC-LC panolarda bulunan pompa sayısı kadar frekans konvertör sürücüsü ile en yüksek verimliliği hedefleyen ve aynı zamanda tam zamanlı otomasyona bağlanabilen sistemler kurularak sistem güvenliği sağlandı.

Atık su terfisinde çözüm: Wilo Drain WS serisi

Projede hijyenik depolu sistemler ile çevreye duyarlı bir tutum sergilendi. Atık su terfisinde koku probleminin yaşanmaması için Wilo’nun Drain WS serisi kullanılarak hem hijyene önem verildi hem de sorunsuz çalışabilecek bir sistem kuruldu. Çözüm ortağı olduğu YDA Center projesinde tam otomasyonlu sistemler kullanan Wilo, enerji tasarrufunu yüksek teknoloji ile harmanlayarak kullanıcıların hayatına sonsuz güven ve değer kattı.

İlgili Haberler

Four Essentials 2024’te Wilo, Enerji Verimliliği ve Sürdürülebilirlikle Öne Çıktı

Four Essentials 2024’te Wilo, Enerji Verimliliği ve Sürdürülebilirlikle Öne Çıktı

Su teknolojileri alanındaki inovatif ve sürdürülebilir çözümleriyle dünya çapında lider konumda bulunan Wilo, mekanik tesisat ve…
Wilo, IFAT 2024’te Sürdürülebilir Su Teknolojileriyle Yer Alacak

Wilo, IFAT 2024’te Sürdürülebilir Su Teknolojileriyle Yer Alacak

Üstün teknolojisi ile globalde 150, Türkiye’de 30 yılı aşan birikimiyle, su teknolojilerinin geleceğini şekillendiren Wilo, dünya…
Wilo, Servis Ortaklarına Yönelik Eğitim Programıyla Endüstri Standartlarını Yükseltiyor

Wilo, Servis Ortaklarına Yönelik Eğitim Programıyla Endüstri Standartlarını Yükseltiyor

Wilo, endüstrideki kalite standartlarını iyileştirme ve müşteri memnuniyetini artırma hedefi doğrultusunda, servis ortaklarının yoğun katılım sağladığı…