Alize Mühendislik Zorlu Center Yemekhanesinde

Alize Mühendislik Zorlu Center Yemekhanesinde

Zorlu Center Yemekhanesi, mutfak havalandırması ve filtrasyon sistemi tercihini Alize Mühendislik firmasından yana kullandı.

Toplam 500 m2’lik üretim alanı ve günlük ortalama 1200 kişi/öğün yemek üretim kapasitesiyle en büyük AVM yemekhanelerinden biri olan Zorlu Center Yemekhanesinin mutfak havalandırması ve filtrasyon sistemi Alize Mühendislik firması tarafından gerçekleştirilmiş olup, yemekhane 2021 yılı itibarıyla hizmet vermeye başlamıştır.

Bu projede Alize Mühendislik’in yüksek koku verimliliğine sahip Aeroplasma ürünü; tamamen yerli, Alize Mühendislik’in Ar-Ge bölümü tarafından geliştirilen plazma filtreler, endüstriyel mutfaklarda pişirme esnasında oluşan yemek kokularının hemen hemen hepsini ortadan kaldırmak üzere tasarlanmış, aynı zamanda iç ortam hava kalitesini yükselten ileri teknoloji bir cihaz.

Hem iç ortam hem de dış ortamda yağ, duman, is ve koku gibi problemlerin olduğu projede doğru projelendirme ve yüksek koku verimliliğine sahip Aeroplasma filtre sistemi tercihi ile bu problemlerin tümü ortadan kaldırıldı.

Zorlu Center projesinde olduğu gibi daha birçok projede doğru uygulamalarıyla, müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutmayı amaçlayan Alize Mühendislik ekibi, bu sektördeki 11 yıllık tecrübesini daha birçok müşteriye aktarmaya devam edeceklerini belirtti.

Alize Mühendislik, Zorlu Center Yemekhanesi problemlerini Ekolojik Aeroplasma ürünüyle çözüme ulaştırdı.

  • Koku arıtımında %90-98 aralığında başarı sağlanır.
  • Bacadan kirli ve yağlı hava çıkışını engeller.
  • Plasma teknolojisi ile yüksek koku verimi.
  • Sonsuz filtre sistemi ile sarf maliyetlerini en aza indirir.
  • Kanallarda yağ birikiminin önüne geçilir ve yangın tehlikesi minimize edilir.
  • Temiz işletme imajınıza katkı sağlar.
  • Fan ve filtrelerin ömrünü uzatır.
  • İç ortam hava kalitesini yükseltir.

İlgili Haberler

Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon Semineri Gerçekleşti

Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon Semineri Gerçekleşti

Alize Mühendislik ve UTTMD – Uluslararası Tesis Teknik Müdürleri Derneği, Endüstriyel Mutfaklarda Havalandırma ve Filtrasyon Semineri…
Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan 2022’de Yüzde 70 Büyüyecek

Bomaksan’dan büyüme atağı Global pazarda artan talepleri karşılamak amacıyla kapasite artırımına yönelen yerli üretici Bomaksan, 2022’yi…
FKS Klima Santrali Eurovent Sertifikası Aldı

FKS Klima Santrali Eurovent Sertifikası Aldı

Ar-Ge yatırımlarıyla sektöre öncülük eden Form Şirketler Grubu’nun İzmir’deki fabrikasında geliştirilen ve üretilen yeni ürünü FKS…