2023 Yılı İçerisinde İmbat Firmasının Katıldığı Etkinlikler

2023 Yılı İçerisinde İmbat Firmasının Katıldığı Etkinlikler

2020 ve 2021 yılları maalesef pandemi ile geçti ve sektör buluşmaları ertelendi, pandemi sonrası İmbat, bu dönemde ihracat yaptığı ülkelerde partnerleri arttırma ve yerel partnerlerle ilerleme çalışmalarının sonuçlarını almaya başladı. Fuarlar, seminerler ve birçok aktivitede yer aldı ve en fazla yatırımı insan kaynağına yapmayı başarıyla sürdürüyor.

Geçtiğimiz dönemde İmbat, yeni ürünlere odaklandı , IT yatırımları için klima sistemlerinde tasarım ve verimlilik alanlarında ar-ge bölümleri her zamanki gibi çok verimli çalışmalar yaptı ve bu çalışmaların  sonuçlarının ticarileştiğini de projelerde görülmeye başladı. Böylece hem ülkemizde hem de farklı ülkelerde İmbat’ın ürün çeşitliliği ve bilinilirliği arttı.

Aynı zamanda yine bir ar ge projesi olan ve havacılık sektörü için park halinde uçak taze hava klimaları PCA cihazları da testleri tamamlanarak satılmaya başlandı, yurt içi ve dışı havaalanlarında  kullanılmaya başlandı.

Bu çalışmaları yaparken İmbat, yurt içinde ve yurt dışında fuarlara , seminerlere, etkinliklere katıldı, partner firmalarının talebi olan eğitimleri organize etti ve bu katılım ve aktivitelerini de yıl boyunca sürdürecek.

İmbat yılın ilk yarısında;

13- 17 Mart 2023, ISH Frankfurt Fuarı’na katıldı. 70 senelik  pazarda geçmişi  ve geniş  satış ve servis organizasyonuna sahip olan Alman Distribütörünün satış- pazarlama ekibi ile birlikte ürünlerini , yeniliklerini tanıttığı etkin bir fuar yaşadı.

26-29 Nisanda İzmir’de Teskon-Sodex Kongresi’ne katılım sağladı, katılımcılarını ağırladı, su soğutmalı çatı tipi klimasının ve hassas klimasının detaylarını ziyaretçilere anlattı.

17-19 Mayıs tarihlerinde HVAC-R- EGYPT EXPO 2023 Mısır fuarına katıldı. İhracat pazarlarını genişletme hedefi  ve çalışmaları dahilinde Afrika ‘da büyük bir Pazar olan Mısır’da katıldığı  ilk fuar idi. Güzel görüşmeler yapıldı ve firma  ilişkileri geliştirildi.

Rusya da distribütörü ile 16 Mayıs ‘ta Rus pazarına yönelik bir webinar gerçekleştirildi ,

17 Mayıs ‘ta ise Moskova ‘da projecilere yönelik bir eğitim semineri gerçekleştirerek, Rus  iş ortağına İmbat ürünlerinin avantajlarını ve pazarda bilinirliğini arttırıcı pazarlama çalışmalarına destek verdiler.

Bir yandan şirket içi eğitimlerini sürdüren İmbat, yurtiçi ve yurtdışı misafirlerini de Kemalpaşa’daki fabrikasında ağırlamaya devam etmektedir.

Yılın ikinci yarısında ;
İmbat ekibinin yılın ikinci yarısında da yoğun bir etkinlik programı var. Eylül ayında Kazakistan’da Aquaterm  fuarına  katılacağız ve Almaty ‘de planlanmış bir  seminerleri var.

25-28 Ekimde İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak olan Sodex fuarına her zamanki gibi katılacaklar  ve her yıl olduğu gibi ürünlerini sergileyecek ve misafirlerini ağırlayacaklar.

5 Aralık’ta Grand Cevahir Hotel’de düzenlenen  Data Center İstanbul zirvesinde bir standları  olacak ve sektör paydaşları ile görüşmeler yapacaklar.

İkinci yarıda da Avrupa , Ortadoğu ve CIS ülkelerinde İMBAT ihracat pazarlama çalışmalarına olanca hızı ile devam edecekler. Yurtiçinde de her bölgede projelerde İmbat firmasını ve cihazlarını görmeye devam edeceğiz.

İlgili Haberler

İmbat SODEX2023’te İnovasyon Yumurtalarının Kuş Olup Uçma Öyküsünü Sergiledi

İmbat SODEX2023’te İnovasyon Yumurtalarının Kuş Olup Uçma Öyküsünü Sergiledi

Sektörün iklimlendirme ihtiyaçlarına yönelik güvenilir, yenilikçi ve verimli ürünler üreten İmbat İklimlendirme 2023 Sodex fuarında İmbat…
Afrika’nın Bir Ucunda da İMBAT İKLİMLENDİRME Var

Afrika’nın Bir Ucunda da İMBAT İKLİMLENDİRME Var

Sierra Leone Cumhuriyeti, Batı Afrika’da bir ülkedir. Elmas madenleri bakımından son derece zengindir ve endüstrisi, madencilik (elmas,…
2022’de de Çok Çalıştık, Çok Şey Başardık, Çok Yorulduk, Çok Eğlendik…

2022’de de Çok Çalıştık, Çok Şey Başardık, Çok Yorulduk, Çok Eğlendik…

İmbat İklimlendirme olarak, 2022 Yılına 30. yaşını geride bırakmış olarak girdik ve yılın üçüncü çeyreğini yaşarken…