Eurovent Summıt, 2020 yılında Antalya’da

Eurovent Summıt, 2020 yılında Antalya’da

25-28 Eylül tarihleri arasında İspanya’nın Sevilla şehrinde düzenlenen Eurovent Summit 2018 zirvesinde alınan karar ile bir sonraki organizasyon Antalya’da gerçekleştirilecek. Sevilla’daki programa İSİB Yönetim Kurulunu temsilen Murat Bakanay ve Cem Savcı katılım sağladı. İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin ilk kez Connectivity Partner olduğu Eurovent Summit organizasyonunun Türkiye’de yapılacak olmasının Türk İklimlendirme sektörü açısından önemli olduğu ifade edildi. Söz konusu etkinliğe sponsor olunmasının İSİB ve Türk İklimlendirme Sektörünün bilinirliğinin artırılması noktasında büyük fayda sağladığı ve bir sonraki faaliyetin Türkiye’de gerçekleştirilmesi için önemli bir etken olduğu ifade edilirken, Türk firmalarının da zirvede özellikle komitelerde aktif bir şekilde yer aldığı ve yüzlerce yabancı sektör temsilcisi ile bir araya geldiği kaydedildi. Avrupa’nın her yerinden Avrupa Birliği üyesi olan veya olmayan dernekleri ve üreticileri temsil eden Eurovent Derneği’nin, kuruluşundan itibaren yıllar boyunca Avrupa HVAC&R endüstrisini bir araya getirdiği belirtilirken, derneğin ticaret engellerini azalttığı, mevzuat ve standartların şekillenmesinde aktif rol oynadığı ifade edildi.

Zirve’nin açılış konuşmasını yapan Eurovent dönem başkanı Naci Şahin, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği’nin sektörün en büyük organizasyonlarından biri olan Zirve’ye ilk defa sponsor olduğunu belirterek, bir sonraki zirvenin 2020 yılında Antalya’da yapılacağını ve bunun Türk iklimlendirme sektörü açısından önemli bir organizasyon olacağını kaydetti. Zirveye yüzlerce sektör temsilcisinin katıldığını ve Eurovent’in bu nedenle önemli bir misyonun yüklenicisi olduğunu vurgulayan Şahin, Eurovent Summit’te ürün grupları çalışmaları ve sektördeki son gelişmelere dair yapılan görüş alışverişlerinin büyük önem taşıdığının altını çizdi. Şahin, Zirveye katılanların İSİB’e ve Türk iklimlendirme sektörüne ilgisinden de memnun kaldıklarını sözlerine ekledi.
Öte yandan Zirve’de Ortadoğu pazarının sektör için önemli bir potansiyele sahip olduğu belirtilirken, Avrupa menşeili ürünlerin Uluslararası pazarlarda geliştirilmesi gerektiği, Eurovent markalı ürünlerin yeni pazarlara girişine yönelik yapılması gerekenler, Ortadoğu pazarında yapılanlar, kurulan yeni yapının çalışmaları ve nihai ilerleme planları da öne çıkan konular oldu.

İlgili Haberler

İklimlendirme Sektörünün Sürdürülebilir Dönüşüm Yol Haritası Açıklandı

İklimlendirme Sektörünün Sürdürülebilir Dönüşüm Yol Haritası Açıklandı

İSİB, İklimlendirme Sektörü Sürdürülebilirlik Eylem Planı lansmanında sektör için belirlenen 25 farklı hedefi kamuoyuyla paylaştı Türk…
İSİB, İklimlendirmede Türk Üretim Gücünü Dünyaya Taşıyor

İSİB, İklimlendirmede Türk Üretim Gücünü Dünyaya Taşıyor

Global pazarlardaki ticari ilişkileri geliştirmeyi hedefleyen İSİB; Erbil, Mısır ve Avusturalya’da milli katılım organizasyonları düzenledi Türk…
Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

Türk İklimlendirme Sektörü Ticari İş Birlikleri İçin Global Arenada Çalışmalarını Sürdürüyor

İSİB, Ticari ve Alım Heyeti programları kapsamında Avrupalı ve Suudi firmalarla bir araya gelerek iş fırsatlarını…