Düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanların kullanımı eğitimi

Düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanların kullanımı eğitimi

 

SOSİAD’ın (Soğutma Sanayii İş Adamları Derneği) sosyal ortak olarak yer aldığı AB projesi REAL Alternatives 4 LIFE kapsamında, düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanların kullanımıyla ilgili uygulama eksikliğini gidermek için 2018 yılının ikinci yarısında ve 2019’da Eğitim Günleri ve Eğitimcinin Eğitimi programları düzenleniyor.

AB’nin çevre ve iklim alanlarına yönelik finansman birimi tarafından ortaklaşa fonlanan REAL Alternatives 4 LIFE projesi, düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanlar konusunda yüksek düzeyde bir eğitim standardı oluşturmak üzere dört Avrupa ülkesinde “Eğitim Günü” etkinliği düzenleyecek.

Proje ortakları olan Almanya (IKKE), İtalya (ATF), Polonya (Prozon) ve Belçika (UCLL)’da gerçekleştirilecek etkinliklerin odak noktası, yanıcı soğutucu akışkanlar ve karbondioksit olacak. Programın katılımcıları arasında Türkiye (SOSİAD), Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Romanya ve İspanya yer alacak.

Eğitim Günleri Etkinliğinde, düşük GWP’li alternatif soğutucu akışkanlara servis konusundaki eğitimlerin nasıl düzenlenmesi gerektiği konusunda bilgi ve uzmanlık paylaşımında bulunulacak. Etkinliğe katılan eğitmenlerin REAL Alternatives 4 LIFE eğitim dokümanlarını kullanarak kendi ülkelerinde benzer eğitimler düzenlemeleri teşvik edilecek. REAL Alternatives 4 LIFE eğitim dokümanlarının Türkçe’ye tercümeleri SOSİAD tarafından yapıldı. Etkinlikler, yarım günlük teorik ve test ekipmanı üzerinde yarım günlük uygulamalı eğitim olarak düzenlenecek. Gün sonunda, yazılı bir değerlendirme sınavı sonunda başarılı olan eğitmenlere sertifika verilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim Günleri ve Eğiticinin Eğitimi hakkında güncel bilgiler almak için www.realalternatives4life.eu linkinden kayıt olabilirsiniz.

REAL Alternatives Projesi Hakkında

REAL Alternatives 4 LIFE, Avrupa çapında düşük GWP’li alternatiflerden HFO’lar, R32, hidrokarbon, karbondioksit ve amonyak için eğitimde iyi uygulamalar ile emniyetli, verimli, güvenilir ve uygun maliyetle kullanılmasını teşvik etmektedir. Farkındalık, deneyim ve bilgi seviyesini artırarak, yaygın şekilde kullanılmasının önündeki engelleri kaldırmayı hedeflemektedir. Proje ayrıca, önemli ulusal, AB ve küresel çevre zirvelerinde, konferanslarda ve etkinliklerde yer alarak düşük GWP’li soğutucu akışkanlar için eğitimin yaygınlaştırılması konusunda faaliyet göstermektedir.

İlgili Haberler

SOSİAD’ın Yeni Dönem Başkanı Türkay Yıldırım, Göreve Hazır!

SOSİAD’ın Yeni Dönem Başkanı Türkay Yıldırım, Göreve Hazır!

SOSİAD’ın 10. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 17 Ocak 2024 tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel’de gerçekleşti. Toplantı,…
SOSİAD: ‘’Meslek Lisesi Memleket Meselesi’’

SOSİAD: ‘’Meslek Lisesi Memleket Meselesi’’

SOSİAD-Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği, ISK-SODEX Fuarı esnasında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokolü kapsamında…
SOSİAD Geleneksel Soğutmacılar Yemeği’nin Altıncısı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

SOSİAD Geleneksel Soğutmacılar Yemeği’nin Altıncısı Yoğun Katılımla Gerçekleşti

SOSİAD-Soğutma Sanayi İş İnsanları Derneği Geleneksel Soğutmacılar Yemeği’nin 6.’sı, ISK-SODEX İstanbul Fuarı kapsamında 27 Ekim tarihinde…