DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban “Üretimde 900 Bin Rakamını Aşmayı Hedefliyoruz”

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban “Üretimde 900 Bin Rakamını Aşmayı Hedefliyoruz”

video
play-sharp-fill
Türkiye iklimlendirme sektörüne 64 yılda birçok ilki kazandıran DemirDöküm, 2018 yılının ilk 9 ayını Bilecik Bozüyük tesislerinde düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. “Dönüşüm Yılı” olarak duyurulan 2018’in ilk 9 ayında hedeflerini ikiye katlayan DemirDöküm’ün basın toplantısı DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna ile DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban’ın katılımıyla gerçekleşti.

Son 2 yılda üretimde gerçekleştirilen yatırımlarla Vaillant Group’un Almanya’dan sonraki en büyük fabrikası ve sektörün en büyük kapalı alanda üretim tesisinin DemirDöküm’e ait olduğuna dikkat çeken DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban, 2017 yılında 900 bine yakın üretim gerçekleştirdiklerini, bu yıl ise bu rakamı aşmayı hedeflediklerini kaydetti. DemirDöküm’ün çevresel sürdürülebilirlik anlamında da ürünleri sürekli geliştirdiğini ve verimliliklerini artırdığını belirten Gürhan Çoban şöyle konuştu; “Üretim, makina, yeni kombi üretim hattına yapılan yatırımlarla ürünlerimizin tüm görsel kontrolleri kameralarla yapılıyor; iş adımları, iş bilgisayarları tarafından kontrol ve kaydediliyor. Hayata geçirdiğimiz ve hayata geçireceğimiz projeleri çalışanlarımız da benimsedi; sahip çıktı. 6 departmanımız inisiyatif alarak tek yürek halinde çalışmaya başladı ve iş sağlığı, güvenlik, sürdürülebilirlik konularında Bozüyük tesislerimiz için 173 iyileştirme konusu geliştirdi. 22 başlıkta geliştirilen 173 iyileştirme konusunun 142’si hayata geçti. Önümüzdeki aylarda 31 proje daha eklenecek.”

Fabrika ve tüm operasyonel süreçler için gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde çalışanların verimliliğinin yüzde 18 arttığını söyleyen Çoban, elde edilen diğer kazanımlarla ilgili olarak; “Su ısıtıcıları üretiminde yüzde 64, panelde ise yüzde 26 hacim artışı elde ettik. Fabrika kapasite kullanımımız yüzde 77’ye çıktı. Sürdürülebilir üretim yaklaşımımız ile su kullanımını yüzde 26, elektrik kullanımını yüzde 17, doğal gaz kullanımını ise yüzde 26 oranında düşürmeyi başardık. Tasarladığımız yeni ürünlerimiz ile kombi boyutlarını yüzde 16,5 oranında küçülttük. Yeni yoğuşmalı kombilerimiz sayesinde daire başına yıllık ortalama 2 ton daha az Azot Oksit (NOx) salımı gerçekleşecek. Öte yandan 1 milyon 700 bin Euro’luk yatırım gerçekleştirdiğimiz Transformasyon Projesi kapsamında montaj işçiliğimiz yüzde 11 oranında iyileşti. Yaptığımız yatırımlar, geliştirdiğimiz projelerle çevresel sürdürülebilirliğe de katkı sağlayıp, karbon ayak izimizi azalttık. ‘Lojistik Tren Uygulaması’ ile fabrika içi lojistiklerde yıllık yaklaşık 4 bin kilometre iyileştirme sağlayan proje ile “Parça Üretim” ve “Kombi” fabrikası arasındaki lojistik aktivitelerde de yüzde 40 iyileşme sağladık” açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

DemirDöküm, Toptancı İş Ortakları ile İstanbul’da Buluştu

DemirDöküm, Toptancı İş Ortakları ile İstanbul’da Buluştu

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, taahhütçü yetkili satıcılarının ardından, toptancı iş ortaklarıyla da İstanbul’da bir araya…
DemirDöküm Akademi Eğitimleri  “Isı Pompası Satış Teknikleri” ile Başladı

DemirDöküm Akademi Eğitimleri  “Isı Pompası Satış Teknikleri” ile Başladı

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, saha organizasyonunu geliştirmek, tüketicilerine sunduğu satış ve hizmet deneyimini artırmak amacıyla…
DemirDöküm A7 Klima ile Sıcak Yaz Günlerinde Konforunuz Garantide

DemirDöküm A7 Klima ile Sıcak Yaz Günlerinde Konforunuz Garantide

DemirDöküm, çevre ve bütçe dostu klima ailesini genişletmeye devam ediyor. Şirket, serinliği ve konforu bir arada…