DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban “Üretimde 900 Bin Rakamını Aşmayı Hedefliyoruz”

DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban “Üretimde 900 Bin Rakamını Aşmayı Hedefliyoruz”

video
play-sharp-fill
Türkiye iklimlendirme sektörüne 64 yılda birçok ilki kazandıran DemirDöküm, 2018 yılının ilk 9 ayını Bilecik Bozüyük tesislerinde düzenlediği basın toplantısıyla değerlendirdi. “Dönüşüm Yılı” olarak duyurulan 2018’in ilk 9 ayında hedeflerini ikiye katlayan DemirDöküm’ün basın toplantısı DemirDöküm CEO’su Alper Avdel, DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna ile DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban’ın katılımıyla gerçekleşti.

Son 2 yılda üretimde gerçekleştirilen yatırımlarla Vaillant Group’un Almanya’dan sonraki en büyük fabrikası ve sektörün en büyük kapalı alanda üretim tesisinin DemirDöküm’e ait olduğuna dikkat çeken DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi ve Fabrika Direktörü Gürhan Çoban, 2017 yılında 900 bine yakın üretim gerçekleştirdiklerini, bu yıl ise bu rakamı aşmayı hedeflediklerini kaydetti. DemirDöküm’ün çevresel sürdürülebilirlik anlamında da ürünleri sürekli geliştirdiğini ve verimliliklerini artırdığını belirten Gürhan Çoban şöyle konuştu; “Üretim, makina, yeni kombi üretim hattına yapılan yatırımlarla ürünlerimizin tüm görsel kontrolleri kameralarla yapılıyor; iş adımları, iş bilgisayarları tarafından kontrol ve kaydediliyor. Hayata geçirdiğimiz ve hayata geçireceğimiz projeleri çalışanlarımız da benimsedi; sahip çıktı. 6 departmanımız inisiyatif alarak tek yürek halinde çalışmaya başladı ve iş sağlığı, güvenlik, sürdürülebilirlik konularında Bozüyük tesislerimiz için 173 iyileştirme konusu geliştirdi. 22 başlıkta geliştirilen 173 iyileştirme konusunun 142’si hayata geçti. Önümüzdeki aylarda 31 proje daha eklenecek.”

Fabrika ve tüm operasyonel süreçler için gerçekleştirilen yatırımlar sayesinde çalışanların verimliliğinin yüzde 18 arttığını söyleyen Çoban, elde edilen diğer kazanımlarla ilgili olarak; “Su ısıtıcıları üretiminde yüzde 64, panelde ise yüzde 26 hacim artışı elde ettik. Fabrika kapasite kullanımımız yüzde 77’ye çıktı. Sürdürülebilir üretim yaklaşımımız ile su kullanımını yüzde 26, elektrik kullanımını yüzde 17, doğal gaz kullanımını ise yüzde 26 oranında düşürmeyi başardık. Tasarladığımız yeni ürünlerimiz ile kombi boyutlarını yüzde 16,5 oranında küçülttük. Yeni yoğuşmalı kombilerimiz sayesinde daire başına yıllık ortalama 2 ton daha az Azot Oksit (NOx) salımı gerçekleşecek. Öte yandan 1 milyon 700 bin Euro’luk yatırım gerçekleştirdiğimiz Transformasyon Projesi kapsamında montaj işçiliğimiz yüzde 11 oranında iyileşti. Yaptığımız yatırımlar, geliştirdiğimiz projelerle çevresel sürdürülebilirliğe de katkı sağlayıp, karbon ayak izimizi azalttık. ‘Lojistik Tren Uygulaması’ ile fabrika içi lojistiklerde yıllık yaklaşık 4 bin kilometre iyileştirme sağlayan proje ile “Parça Üretim” ve “Kombi” fabrikası arasındaki lojistik aktivitelerde de yüzde 40 iyileşme sağladık” açıklamasını yaptı.

İlgili Haberler

DemirDöküm’ün Yetkili Satıcısı Tespa’nın Yeni Showroomu Görkemli Bir Törenle Açıldı

DemirDöküm’ün Yetkili Satıcısı Tespa’nın Yeni Showroomu Görkemli Bir Törenle Açıldı

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, Türkiye genelindeki yenilikçi uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Isıtma ve soğutma alanındaki…
Kombi Seçiminde Yeni Trendler ve Tercihler Araştırıldı

Kombi Seçiminde Yeni Trendler ve Tercihler Araştırıldı

Soğuk Kışa Hazırlık Hızlandı Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte birçok tüketici, kombi seçimi için harekete geçti. Son…
İSO’dan DemirDöküm’e Anlamlı Ödül

İSO’dan DemirDöküm’e Anlamlı Ödül

İstanbul Sanayi Odası (ISO), 100’üncü Yıl Cumhuriyet Kutlama Gecesi’nde iş dünyasını bir araya getirdi. Rahmi M.…