Danfoss’tan enerji verimliliği konusunda büyük bir adım

Danfoss’tan enerji verimliliği konusunda büyük bir adım

SEforALL CEO’su Rachel Kyte ve Danfoss Soğutma Bölümü Başkanı Jürgen Fischer, Lizbon-Portekiz’de SEforALL Forumunda düzenlenen bir törenle ortaklık anlaşmasını imzalarken.

Danfoss, son üç yılda SEforALL ile sürdürdüğü yakın iş birliği çalışmalarının ardından inisiyatifinin resmi tedarik partneri oldu. SEforALL, SDG7 doğrultusunda dünya genelinde sürdürülebilir enerjiye erişimi ve 2030 yılında bunun nasıl gerçekleştirilebileceğini tartışmak için devlet, özel sektör ve sivil toplum liderlerini bir araya getiren ve kâr amacı gütmeyen küresel bir kuruluştur. Yeni partneri olarak Danfoss, enerji verimliliği, bölgesel enerji sistemleri, soğutma teknolojisi ve bina verimliliği ile ilgili faaliyetleri destekleyecek.

Danfoss, tamamıyla enerji verimliliğini hızlandırmaya odaklanıyor. Bölgesel enerji de, Danfoss’un kentlerin kendi enerji sistemlerini geliştirmelerine yardımcı olmak için SEforALL ile güçlü bir fikir liderliği sergilediği ve ortak hareket ettiği alanlardan birisi. Danfoss’u destekleyen Bitten and Mads Clausen Derneği, yeterli kapasiteyi sağlamak için 2016 yılında UN City UNEP-DTU departmanında “Kentlerde Bölgesel Enerji İnisiyatifi”nin hayata geçirilmesi konusunda çalışan üç bölgesel enerji uzmanının üç yıllık 9 milyon Danimarka Kronu olan masrafını üstlendi. Danfoss,Bölgesel Enerji Hizmetlerinin (DES) hızlanması için UN Environment ve SEforALL ile yakın iş birliğine devam edecek. SDG7´nin küresel enerji verimliliğini artırma oranını ikiye katlama çağrısını hayata geçirmek için ağırlıklı olarak verimli bölgesel ısıtma ve soğutma hizmetlerinin dünya genelinde benimsenmesini sağlamak ve enerji verimliliği politikası, faaliyetleri ve yatırımlarının geliştirilmesi hedefleniyor.

SEforALL CEO’su ve BM Sustainable Energy for All Özel Temsilcisi Rachel Kyte: “Danfoss gibi şirketler, sürdürülebilirlik gelişim hedeflerini gerçekleştirmenin ne tür başarıları beraberinde getireceğini dünyanın görmesine yardımcı olabilir. Sürdürülebilir enerjiyle ilgili SDG7 hedefine ulaşmak için yarıştığımız bu zamanda bizi heyecanlandıracak çok şey var. Bununla birlikte ilerleme hâlâ gereken hızda veya ölçekte değil; özel sektör, devlet ve sivil toplum arasındaki ortaklıklara her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.“SEforALL tedarik partneri olarak Danfoss, sürdürülebilir enerji hareketindeki liderlik rolünü genişleterek enerji verimliliğinde devrim yaratma çabalarına tüm dünyadan erişim ve derin bir uzmanlık sağlamaktadır.”

 Danfoss Soğutma Bölümü Başkanı ve Danfoss Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Jürgen Fischer ise görüşlerini şu sözlerle ifade etti: “Resmi SEforALL partneri olduğumuz için son derece memnunuz. Bu Danfoss için doğal bir adım, çünkü enerji verimli çözümler geliştirmeye odaklanıyoruz. Enerji verimliliğini ikiye katlamak ve SDG7 hedefine ulaşabilmek için kentlerde bölgesel enerji alanında çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Enerji giderlerinden tasarruf ve enerji verimliliği sağlayarak iklim değişikliği ile mücadele edeceğimizi, böylelikle hem müşterilerimize hem de gezegenimize yardımcı olabileceğimizi gösterdik.” Söz konusu ortaklık, Jürgen Fischer’in geçen yıl Danfoss’u temsilen Cooling for All Global Paneli’ne katılımının ardından gerçekleşti. Bu panelin sonunda tüm dünyada uygun maliyetli ve sürdürülebilir soğutma çözümlerine erişimin nasıl artırılabileceğine dair tavsiyeleri ve bulguları içeren bir rapor hazırlanıyor. Raporun 2018 Temmuz ayında yayınlanması bekleniyor.

İlgili Haberler

Sıradanlığın Ötesinde Bir Isıtma Deneyimi: Danfoss Regus™ Termostatik Radyatör Vanası

Sıradanlığın Ötesinde Bir Isıtma Deneyimi: Danfoss Regus™ Termostatik Radyatör Vanası

Isıtma, soğutma, motor kontrol sistemleri ve güç çözümleri alanlarında hizmet veren Danfoss’un pazara sunduğu yeni Tilde…
Danfoss MCX Kontrolör Serisi, HVAC Uygulamalarında Verimlilik Artışı Sağlıyor

Danfoss MCX Kontrolör Serisi, HVAC Uygulamalarında Verimlilik Artışı Sağlıyor

Danfoss’un MCX programlanabilir kontrolör serisi, HVAC uygulamalarından verimli şekilde yararlanmak için ihtiyaç duyulan işlevselliği ve güvenilirliği…
Danfoss’un Yeni Akıllı Mağazası, Sıfır Emisyonlu Süpermarketler Dönemini Başlatıyor

Danfoss’un Yeni Akıllı Mağazası, Sıfır Emisyonlu Süpermarketler Dönemini Başlatıyor

Danfoss, standart bir süpermarkete göre yaklaşık %50’den fazla enerji verimliliği sağlaması beklenen “Akıllı Mağaza”nın açılışını gerçekleştirdi.…