Carrier AquaEdge 19DV ABD’de Yılın Ürünü Seçildi!

Carrier AquaEdge 19DV ABD’de Yılın Ürünü Seçildi!

Son teknoloji özelliklerle donatılmış yeni santrifüj kompresörlü soğutma grubu Carrier AquaEdge 19DV cihazlar, inşaat mühendislerinin kaynak yayını Consulting-Specifying Engineer tarafından “Yılın Ürünü” seçildi.

Üst düzey performans, yüksek verimlilik seviyeleri ve gelişmiş çevresel sorumluluk anlayışı ile gelistirilen Carrier AquaEdge 19DV su soğutmalı santrifüj soğutma grubu, sektör profesyonellerinden tam not almayı sürdürüyor. ABD’de 34.000’den fazla okuyucusuyla inşaat mühendislerinin yakından takip ettiği Consulting-Specifying Engineer dergisi, soğutma grubu kategorisinde “Yılın Ürünü” olarak Carrier AquaEdge 19DV’yi seçti.

Özellikle yüksek ölçekli endüstriyel fabrikalar, veri merkezleri, hastaneler, oteller ve ofis projeleri için iklimlendirme çözümü olarak geliştirilen cihazlar, üst düzey performansıyla dikkat çekiyor. Carrier AquaEdge 19DV, değişken hızlı, 2 kademeli ekonomize soğutucu akışkan çevrimiyle tam yükte ve parçalı yüklerde maksimum verimlilik sağlıyor.

Carrier, 19DV cihazlar için tasarlanan EquiDrive™ kompresörlerde sırt sırta impeller ve ikiz IGV (inlet guide vane) tasarımı kullanıyor. Bunlarla beraber kompresörde uzay mekikleri dahil olmak üzere havacılıktan birçok profesyonel uygulamaya kadar yüksek performanslı çok çeşitli endüstrilerde kullanılan ve sadece soğutucu akışkan yağlama sistemi kullanan seramik rulmanlar bulunuyor. Bu yağlama sistemi sayesinde yağ kaçağı riski sıfıra iniyor ve yağ ile ilgili bakım gerekliliği ortadan kalkıyor.

Hem ekonomik hem çevreci
Düşük küresel ısınma potansiyeline (GWP) sahip R1233zd(E) (GWP=1.34) soğutucu akışkan kullanılan ürün grupları, gerçek uygulama noktalarında sağlanan yüksek verimlilik değerleriyle çevreye gerek doğrudan gerek dolaylı olarak verilen zararın önemli oranlarda azaltılmasına yardımcı oluyor. Soğutma uygulaması, sabit hızlı uygulama ile karşılaştırıldığında %30’dan fazla maliyet düşüşü sağlıyor.

Akıllı kontrol imkânı
AquaEdge 19DV, kullanıcı dostu yeni ara yüzü ve bina otomasyon sistemine hızlı bağlantı imkânı sunan SmartView™ kontrol sistemini kullanıyor. SmartView™ kontrol sistemi; 10.4” renkli dokunmatik ekran, kolay ulaşılabilir menü tasarımı, 10 farklı dil seçeneği, gerçek zamanlı grafik performans trendi izleme, bina otomasyon sistemine hızlı bağlantı imkânı ve otomatik alarm gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

İlgili Haberler