Baymak’tan Gürcistan Çıkarması

Baymak’tan Gürcistan Çıkarması

Baymak, Gürcistan’da 300 tesisatçının katılımıyla bir seminer düzenledi.  Seminerde Baymak’ın geniş ürün yelpazesi tanıtılırken, Türkiye – Gürcistan arasındaki iş ilişkileri değerlendirildi.

Isıtma ve soğutma sektörünün öncüsü olan Baymak, Gürcistan’da bayileri bir araya getiren bir seminer düzenledi. Tiflis’te 300’ü aşkın gürcü tesisatçının katılımıyla gerçekleşen toplantı, Baymak  CEO’su Ender Çolak ve Baymak Gürcistan dağıtıcı bayisi Geopipe  firmasının ev sahipliğinde düzenlendi.

Baymak satış sonrası hizmetler Müdür Yardımcısı Mustafa Bozkurt’un, geniş ürün yelpazesini içeren kapsamlı sunumuyla başlayan seminerde, Baymak’ın duvar tipi yoğuşmalı kazanı Lectus ve kombileri hakkında detaylı bilgi verildi.

Seminerde konuşmacı olarak yer alan Baymak  CEO’su Ender Çolak, Geopipe  firmasının sahibi Elchin Mamedov ve Gürcistan Türkiye Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan  Baymak’ın  Türkiye ve Gürcistan pazarındaki konumu değerlendirken iki üke arasındaki işbirliğine ilişkin bilgi paylaşımında bulundular.

“TASARRUF, YÜKSEK VERİM VE TEKNOLOJİ İLE BÜYÜYORUZ”

Konuşmasında Türkiye ile Gürcistan arasındaki uzun yıllara dayanan güçlü ilişkilere dikkat çeken Baymak  CEO’su Ender Çolak, “Baymak olarak, sizlerle birlikte olmaktan ve ülkelerimiz arasındaki ilişkilerin gelişmesine katlı sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.  Dünya Bankası tarafından hazırlanan iş yapılabilirlik raporunda son dönemde ilk 10’da yer alarak adını sıkça duyuran Gürcistan, bizim için de çok önemli ve değerli bir pazar. Faaliyet gösterdiğimiz tüm pazarlarda olduğu gibi, Gürcistan’da da “tasarruf, yüksek verim ve son teknoloji” ile büyümeye odaklanıyoruz” diye konuştu.

HEDEF GÜRCİSTAN PAZARINDA LİDER OLMAK

Büyüme hedeflerleri doğrultusunda en iddialı olduğu pazarlardan birinin de Gürcistan  olduğunun altını çizen Çolak, şöyle devam etti: “Baymak olarak; Tiflis bölgesinde 10; Gori bölgesi 2; Kutaysi bölgesinde 2; Kaheti bölgesinde 2; Marneuli bölgesinde 3; Rustavi bölgesinde 2 ve Borjomi bölgesinde 1 bayi olmak üzere toplam 22 bayimiz bulunuyor. Hedefimiz bu sayıyı yüzde 50 oranında artırmak.  Turquality programına dahil olmamız ile birlikte 2020 -2021 ve sonrasında Gürcistan pazarında ısıtma alanında lider olmayı hedefliyoruz.”

Gürcistan yöresel halk oyunlarının da sergilendiği etkinlik sonunda, çekiliş ile 18 kişiye alet çantası, 1 kişiye ise büyük ödül olarak araba hediye edildi.

İlgili Haberler

Baymak’tan Kombi Bakımında “Yetkili Servis” Uyarısı!

Baymak’tan Kombi Bakımında “Yetkili Servis” Uyarısı!

Soğuk havalar kendini hissettirmeye başlarken kombilerin bakımını yaptırmak kritik önem arz ediyor. “İşimiz sizi anlamak” anlayışıyla…
BDR Thermea Group, İtalyan G.I. Holding’in Hisselerinin Yüzde 25’ini Satın Aldı

BDR Thermea Group, İtalyan G.I. Holding’in Hisselerinin Yüzde 25’ini Satın Aldı

1969 yılında faaliyetlerine başlayan ve 2013 yılı itibarıyla Baymak’ı bünyesine katan, iklimlendirme sektöründe Avrupa’nın ilk üç…
Baymak’tan Yılın İlk Yarısında Yüzde 74 Büyüme

Baymak’tan Yılın İlk Yarısında Yüzde 74 Büyüme

Müşterilerinin beklenti ve ihtiyaçları doğrultusunda, sürdürülebilir gelecek için akıllı iklimlendirme ürünleri ve çözümleri sunarak Türkiye’de iklimlendirme…